comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman: 'Artık şunu söyleyebilirim...'

08 Aralık 2017, Cuma 22:44
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman: 'Artık şunu söyleyebilirim...'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Bursaspor maçının ardından takımın performansı hakkında konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig 15. haftasında deplasmanda Bursaspor'u 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. 


Bursaspor 0-1 Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın açıklamaları


Aykut Kocaman maçın ardından basın toplantısında şunları söyledi:

"MAÇIN EN ÖNEMLİ KAZANIMI..."
Belki maçı önce durum değerlendirmesi yaparak özetlemek gerekirse, maçtan evvel söylediklerimi takip eden şeylerle söylemem gerekiyor. Öne geçme ihtimalimizin yüksek olduğu bir maçtı. Öne geçmeyi başardık. Sonrasında ise 2-3 dakikalık oyunu kontrol etme durumu hissettikten sonra kendi oyunumuzu oynadık ve doğru bir şekilde başardık. Maçın en büyük kazanımı bizim adımıza buydu. Şimdi hemen rakiple ve maçla ilgili konuşmak gerekirse, ligin şu anda organizasyon açısından, sahada ne yaptığını bilen, dönüşleri kuvvetli, birbirine yakın oynamayı beceren bir takımla oynuyorduk. Kendi sahalarında oynuyorlardı. Kazansalardı bizim üstümüze çıkacaklardı. Bu sebeple söylediklerimi yapabilmek bizim için en önemli kazanım. 

"TEK BİR KÖTÜ SENARYO VARDI..."

Oyun tarzlarından dolayı, oyunu bizim daha fazla kontrol etmeye, 3. bölgesinde oynama ihtimalimiz yüksek görünüyordu. Burada tek bir kötü senaryo vardı. Tutkulu ve coşkulu taraftar grubu vardı. Eğer basit hatalarımız fazla olursa rakip oyuna katılabilir, dengemizi bozabilirdi. 5 ve 10. dakikalardan itibaren basit hatalarımız yükseldi. Buna rağmen ortalarından itibaren kontrolü elimize almaya gayret ettik. Bunları pozisyon kayıpları yüzünden ataklara çeviremedik. İkinci yarıda bunun üzerine konuştuk. İlk 4-5 dakika Bursaspor tekrar üzerimize geldi. Daha sonrasında oyunun kontrolünü tekrar ele almayı başardık. İlk yarıda yapmak isteyip de yapamadıklarımızın büyük kısmını yapmaya başladık. 

"GELDİĞİMİZ GÜN İTİBARİYLE..."

Geldiğimiz gün itibariyle şunu söyleyebilirim, kim oynarsa oynasın aynı şeyleri yapabilen bir takım yaratma idealimdi. Buraya doğru gidiyoruz. Sevindirici gelişme bu. Özgüven açısından bu maç önemli bir virajdı. Rakip açısından söylüyorum. Bu anlamda çok yardımcı olacak. Karabükspor ve Konyaspor maçlarında oldu mu olmadı mı gözlemleme şansımız olacak. Ancak bu maçta özgüven eksikliğini ortadan kaldırabileceğimizi gösterdik. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.