comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Ali Koç'tan Nihat Özdemir'e cevap

20 Şubat 2019, Çarşamba 15:19
Fenerbahçe'de Ali Koç'tan Nihat Özdemir'e cevap

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Başkan Vekili Nihat Özdemir ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Başkan Vekili ve sarı lacivertli kulübün eski başkanvekillerinden Nihat Özdemir'in geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalara yanıt verdi. 

ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMALARI
"Nihat Özdemir'in açıklamalarına şaşırdık ve üzüldük. Bir açıklama bekledik ama gelmedi. Biz kendisiyle, Semih Özsoy'un NTV'ye yaptığı açıklamaların ardından bir toplantı yaptık. O görüşmede Nihat Bey, bizim görüşlerimize katıldığını söyledi. Ertesi gün bu açıklamalara tamamen zıt bir şekilde gazetede demeçleri çıktı. Ben bugüne kadar hiçbir mazeret üretmedim. Başarıslığı hakem hatalarına bağlamadım ve sorumlu olduğumu söyledim. Dolayısıyla bir günah keçisi arama gibi durum yok."

"NİHAT BEY KULLANILMIŞ VEYA KENDİNİ KULLANDIRTMIŞ"

"Bu gazete açıklamaları hakkında yeniden Nihat Beyi aradım ve kendisine bu açıklamaları yapıp yapmadığını sordum. Kendisi inkar etmedi. Bu açıklamaları söylemek zorunda kaldığını ifade etti. Niye mecbur kaldığını dinlediğim zaman açıkçası üzülsem mi, şaşırsam mı, kızsam mı bilemedim. Aramızda geçen konuşmayı anlatmayacağım. Biz güvenmeyi hayatımız boyunca ilke edinmiş insanlarız. Anlaşılan bizim ifadelerimiz TFF'de ciddi rahatsızlıklara neden olmuş. Bu açıklamaları boşa çıkarmak için Nihat Bey kullanılmış veya Nihat Bey kendini kullandırtmış. Nihat Bey kendini bu duruma düşürmemeliydi. Şahsen çok üzüldüm.""CAMİAMIZ AÇISINDAN ACI BİR DURUM"

"Fenerbahçe'nin açıklamalarını zayıflatmak için yıllarca bu camiaya hizmet etmiş birinin sözlerinin kullanılması camiamız için acı bir durumdur. Siz herhangi bir kulüp temsilcisinin, TFF'de kulübü aleyhine böyle açıklamalar yaptığını gördünüz mü?"

NİHAT ÖZDEMİR NE DEMİŞTİ?

Sabah Gazetesi'ne konuşan Nihat Özdemir, "Fenerbahçe'nin iç siyasetine karışmak istemiyorum ama tuttuğumuz kulübün durumu da herkesi derinden yaralıyor. Ali Koç'un yönetimi büyük beklentilerle göreve geldi ama bu beklentilerin çok uzağında kaldılar. Bir günah keçisi arıyorlar anlaşılan. Ben TFF'nin tarafsızlığının teminatıyım. Fenerbahçe'nin veya başka bir kulübün aleyhine hiç bir uygulamaya göz yummam. Koç'un yaptığı kendi günahına mazeret aramak. Üzülüyorum." dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)