comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Ali Koç'tan altyapı vaadi! Takımdan gidecekler...

26 Mart 2018, Pazartesi 09:43

Fenerbahçe'de haziran ayında yapılacak seçimli genel kurul yaklaşırken aday olan Ali Koç'un en büyük vaatlerinden birinin altyapıdaki köklü değişim olduğu öne sürüldü.

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi verirken yaklaşan başkanlık seçimi de gündemdeki yerini koruyor. Başkan adaylarından  Ali Koç'un vaatleri de ortaya çıkmaya başladı.


Ali Koç'un seçim vaatleri


Ali Koç'un takımdan birçok ismi göndereceği ve gidenlerin yerine daha kaliteli isimleri getireceği iddiası öne atılırken asıl değişim altyapıda olacak.

Akşam'ın haberine göre, başkan adayı Ali Koç, alt yapıya da çok önem veriyor. Koç, kısa vadede scouting ağı kuracak. Ali Koç'un ekibi tarafından tespit edilen önemli scoutlarla görüşülüyor. Bazı isimlerle anlaşma noktasına gelindiği de vurgulandı. Orta ve uzun vadede ise futbol okulları ve altyapı faaliyetleri de baştan aşağı yenilenecek. Hedef, dünya çapında örnek gösterilecek bir futbol akademisi oluşturmak. Fenerbahçe'nin sahip olduğu bir arazi içine, kurulacak akademi için en az 7 saha yaptırılacak. 
 

Fenerbahçeli kongre üyelerinden Ali Koç ile ilgili yorumlar


Fenerbahçe Kongre Üyesi Doktor Gökhan Toker, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada Fenerbahçe'nin Ali Koç'a ihtiyacı olduğunu şunları söyledi.
"AZİZ YILDIRIM UNUTULMAZ BİR BAŞKAN AMA..."

"Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan vizyon değişiminin ve Fenerbahçe'nin yeniden ayağa kalmasını sağlayacağına inandığım için Ali Koç'u destekliyorum. Aziz Yıldırım kulübümüze asla unutulmayacak derecede çok büyük katkılar veren bir başkan. "

"GÖNÜL İSTER Kİ..."

"Fenerbahçe kulübünün ve taraftarlarının gönlünde taht kurmuştur. Gönül isterdi ki, kendisini onursal başkanımız olarak omuzlarda taşıyalım ancak bu vizyon bu şekilde gitmiyor."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.