comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Ali Koç ve yönetimin Samandıra planı

15 Kasım 2018, Perşembe 21:34
Fenerbahçe'de Ali Koç ve yönetimin Samandıra planı

Fenerbahçe kulübü, yönetim adına Samandıra Tesisleri'nde daha aktif olmak için Selahattin Baki'yi görevlendirdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de geçtiğimiz ay Başkan Ali Koç'un sportif direktör Comolli'nin yetkilerini sınırlandırdığı ve Samandıra'nın Selahattin Baki'ye emanet edildiği yönündeki iddialara kulüp tarafından yalanlama gelmişti. 

Hatırlanacağı üzere, Akşam'ın haberine göre; sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, sportif direktör Damien Comolli'nin yetkilerini sınırladı ve yönetici Selahattin Baki'yi tesislerden sorumlu 1. kişi olarak atadığı iddia edilmişti. Fenerbahçe kulübü ise sonrasında bu olayları yalanladı. 
FutbolArena'nın ulaştığı bilgiye göre, yetkileri sınırlandırılmayan Damien Comolli yine futbolun patronu konumunda. Ancak Samandıra'da daha fazla zaman geçirmeye başlayan Selahattin Baki, yönetim adına burada daha aktif bir rol üstlendi. Yönetim bu noktada Samandıra'da daha etkin olmak anlamında, Sheffield United'da yöneticilik tecrübesi olan Selahattin Baki'yi bu şekilde görevlendirdi. 


Fenerbahçe Haberleri: Selahattin Baki kimdir?


Bir ailenin tek çocuğuyum. İskenderunlu baba, anne tarafım Ankaralı. Hayatımı hep Bağdat Caddesi ve Kadıköy çevresinde geçirdim. Yurt dışında okudum, 21 yaşında Türkiye'ye döndüm. 2007'de Arabistan fırsatı elime geçti. Suudi Arabistan'da yatırım danışmanı olarak çalıştım ve aynı şirketin Türkiye ofisinde çalışmak üzere geri döndüm. Asya'da asrın kulübü seçilmiş, 6 Şampiyonlar Ligi kupası olan Al-Hilal takımı ile yakın ilişkim oldu. Yönetim Kurulu Başkanı'mız sporla iç içe ve büyük bir hayali vardı, İngiltere'de futbol kulübü almak… 2013'ün Eylül ayında Sheffield United'ı alarak hayalini gerçekleştirdi, beni de yönetime davet etti. Bu görevden sonra, Türkiye'deyken eleştirdiğim bütün yöneticilerden özür dilemem gerektiğini fark ettim. Gerçekten doğruymuş, insanın ne sosyal hayatı kalıyor ne de iş hayatı, yaşamınızın %70'ini kaplayan bir olgu futbol yöneticiliği Kazandığınız zaman kralsınız, kaybettiğinizde küfür geliyor. Muhteşem, sürekli adrenalin olan bir hayat!”


Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"