comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe - Zenit maçı için UEFA inceleme başlattı

18 Şubat 2019, Pazartesi 18:43
Fenerbahçe - Zenit maçı için UEFA inceleme başlattı

UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Kurulu, Fenerbahçe - Zenit maçındaki çirkin tezahüratlar ve merdiven boşluklarının dolu olması nedeniyle inceleme başlatıyor.

FutbolArena - Fenerbahçe ile Zenit arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ilk maçı, Rus ve Türk taraftarların tribünde yaptığı çirkin tezahürat ve merdiven boşluklarının dolu olması nedeniyle UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Kurulu tarafından incelemeye alınacak. 
 

Fenerbahçe - Zenit maçındaki olaylar


İHA'nın haberine göre Fenerbahçe'nin Zenit ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ilk maçında tribünlerde yaşanan olaylar sebebiyle UEFA tarafından incelemeye alınacak. Hem Fenerbahçe hem de Zenit tribününde merdiven boşluklarının dolu olması ve kötü tezahürat sebebiyle UEFA gözlemcileri iki takım hakkında incelemelere başladı.

FENERBAHÇE ZENİT MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERİ


Karşılaşmanın ilk yarısında Zenit tribünlerinin attığı meşaleye dikkat çeken UEFA yetkilileri, Rus kulübünü disiplin kuruluna sevk ederken, aynı zamanda çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle iki kulübü birden yeniden disiplin kuruluna sevk etti. UEFA gözlemcilerinin raporlarını da dikkate alacak olan kurul, yaptığı incelemelerin ardından 28 Mart'ta konuyla ilgili olarak kararını verecek. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)