comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe yöneticisi Metin Şen istifa ettiğini açıkladı

24 Mayıs 2019, Cuma 12:33
Fenerbahçe yöneticisi Metin Şen istifa ettiğini açıkladı

Fenerbahçe yöneticisi Metin Şen, "Bugün itibari ile Fenerbahçe Spor Kulübü yonetim kurulu üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum" açıklamasıyla istifasını ilan etti.

FutbolArena - Fenerbahçe yöneticisi Metin Şen, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ali Koç'un yönetim kadrosundaki Metin Şen, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklama metninde, "Bugün itibari ile Fenerbahçe Spor Kulübü yonetim kurulu üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum." dedi.
 

Metin Şen'in Fenerbahçe'den istifa etme nedeni


"Hepimizin malumu olduğu üzere kulübümüzün geleceğini garanti altına almak, hayalini kurduğumuz başarılara ulaşmak ve bu başarıları daimi kılmak üzere 2018 Mayıs ayında başkanımız sayın Ali Koç'un teklifi ile bir yola çıktık ve Fenerbahçe'yi yönetmeye aday olduk. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün çok değerli genel kurul üyelerinin teveccühü ile de 3 Haziran 2018'de bu yüce görevi devraldık.

Göreve başladığımız tarihten bir süre sonra yönetim anlayışımızdaki farklı görüşler sebebiyle uygun görülen görevlerimden 2018 Kasım ayında istifa etmiştim. Bunun en büyük sebebi kulüp için planladığımız çalışmalara, uzun vadeli planlamalara, yapılasal reformlara ve yeniden yapılanmaklara şahsım adına katkı sağlayamadığımı görmem oldu.
Benim yönetim anlayışım, ekio çalışması neticesinde kararların tartışılarak alınması ve uygulanmasıdır. Görev süremd bu anlayışı göremediğim gibi, gelecek dönemlerde de bu anlayışın devam edeceğine yapılanma ve reforları hayata geçirmede şahsım adına bir yönetim kurulu üyesi olarak daha fazla katkıda bulunamayacağıma inanıyorum.

Daha evvelki dönemlerde de dile getirdiğim üzere, ortada bir başarısızlık varsa, bu başarısızlıkta payı olanların bir özelştiri yapması gerektiğini savundum.

Her ne kadar karar mekanizmalarında gerektiği gibi yer almasam da bir yönetim kurulu üyesi olarak alınan kararlarda herkes kadar benim de payımın olduğunu düşünüyorum.

Tüm bunlarında üzülerek Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kurulundaki görevimden ayrılmamın doğru olacağını düşünüyor ve bu asil görevden 24 Mayıs 2019 tarihi itibariyle istifa ettiğimi açıklamak istiyorum.

Bu vesileyle birlikte yola çıktığımız ve kader birliği yaptığımız yönetim kurulundaki tüm dostlarıma, bizlere bu asil görevi teveccüh ederek veren Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Kurulu üyelerine, yönetimde olduğum sürece desteklerini, yönlendirmelerini, fikirlerini, olumlu ya da olumsuz eleştirilerini esirgemeyen Fenerbahçe'ye gönül vermiş taraftarlarımıza, en önemlisi de beni değerli ekibine dahil ederek yönetim kurulu üyeliğine layık gören başkanımız sayın Ali Koç'a teşekkürlerimi sunuyor, bundan sonraki görev süresinde kendisine ve tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma yürekten başarılar diliyorum."
 

Metin Şen kimdir?


Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen'in oğlu Metin Şen, University of Northhampton Kimya Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra Maga Deri'de 1986 – 1987 yılları arasında Ürün Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 
 
1990-2013 yılları arasında, havacılık ve enerji sektöründe çeşitli şirketlerde Kurucu Ortak, Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyesi olarak görev yapmıştır. 
 
2013 yılından itibaren Dine Restaurant Gıda ve Turizm İşl. İth. İhr. A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve 2017 yılından itibaren de Sensino İnternet ve Bilişim Hizmetleri Pazarlama A.Ş.'de Kurucu Ortak olarak görev yapmaktadır. Metin Şen, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!