comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Yiğithan Güveli'nin sakatlığını açıkladı

17 Ocak 2018, Çarşamba 13:19
Fenerbahçe, Yiğithan Güveli'nin sakatlığını açıkladı

Fenerbahçe'nin İstanbulspor ile oynadığı maçta sakatlanan Yiğithan Güveli'nin son durumu belli oldu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin İstanbulspor ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu rövanş maçında sakatlanan Yiğithan Güveli'nin durumu açıklandı. Genç futbolcunun çekilen MR'ı sonrası sakatlığıyla ilgili bilgi verildi.
 

Fenerbahçeli Yiğithan Güveli'nin sakatlığında son durum


Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan İstanbulspor maçında sakatlanan Yiğithan Güveli ile ilgili şu açıklama yapıldı:

"Yiğithan Güveli'nin tetkiklerinde sol bacak hamstring kasında bulunan 3 kolundan birinin koptuğu ayrıca bu bölgede bir de kısmi yırtılma olduğu tespit edildi. Yiğithan'ın tedavisine başlandı."
 

Yiğithan Güveli, Rotterdam'a transfer olacak mı?


Kiralık olarak Sparta Rotterdam kadrosuna katılmak için vize işlemlerini bekleyen Yiğithan Güveli sakatlandı. Sahayı sedyeyle terkeden genç oyuncu bu anlarda gözyaşlarını tutamadı. 20. dakikada sakatlanan genç oyuncu hakkında Sparta Rotterdam önemli bir karar aldı.
BEKLEME KARARI ALINDI

Yiğithan Güveli, bugün vize işlemlerinin tamamlanması sonrası Hollanda'ya gidecekti. Ancak sakatlık sonrası Sparta Rotterdam oyuncunun MR sonuçlarını bekleme kararı aldı. Hollanda ekibinin sakatlıkla ilgili alacağı rapor sonrası bu transferle ilgili nihai kararını vereceği bilgisi ortaya çıktı. Yiğithan Güveli'nin sakatlığının uzun sürmesi durumunda Sparta Rotterdam'ın bu transferden vazgeçebileceği de ön görülüyor.

ADVOCAAT'IN YORUMU

Maç sonrasında konuyla ilgili Fox Sports'a açıklama yapan Dick Adovaat, Yiğithan Güveli'nin sakatlığı için "Sanırım Fenerbahçe bana başka bir oyuncu vermeli. Yarın arayacağım." şeklinde konuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"