comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe yeni projeden 500 milyon TL hedefliyor

18 Mart 2019, Pazartesi 23:17
Fenerbahçe yeni projeden 500 milyon TL hedefliyor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Almanya'daki gecede duyurduğu kaynak yaratma projesinden kulübe 500 milyon TL kazandırmayı hedefliyor.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Köln Fenerbahçe Derneği'nde yaptığı konuşmada geniş çaplı bir kampanya yapacaklarını ve kulübe mali katkı sağlanacağını duyurdu. Ali Koç'un kaynak yaratma projesinden beklediği katkı belli oldu.
 

Ali Koç'un projesi Fenerbahçe'ye ne kadar para kazandıracak?


Projesini açıklarken "Fenerbahçe'miz için kitlesel kaynak yaratma projemizi başlatıyoruz" diyen Ali Koç, "Kumbarasından 5 TL verecek çocuktan, büyük iş adamlarının vereceği çok büyük hibeye kadar katılımcı sayısı çok çok önemli." sözleriyle mali katkı çağrısında bulunmuştu. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Almanya'daki gecede duyurduğu kaynak yaratma projesinden kulübe 500 milyon TL kazandırmayı hedefliyor.

ALİ KOÇ NELER DEMİŞTİ?
Almanya'da konuşan Ali Koç, “Biz bu kampanyayı niye yapıyoruz? Öncelikle şunu bilmenizi istiyorum. Biz göreve geldiğimizde 600 milyon Euro'nun üzerinde borç, gelir gelmez hacizler, bütün gelirlerimiz temliklenmişti, sadece bu sene için değil, önümüzdeki 2-3 sene için. Geldiğimiz kaynaklarla önümüzdeki 4 ayın maaşlarını, borçlarını, alacak-vereceklerini ödeyecek imkanlarımız verilmişti. Ama her şeyden önemlisi Fenerbahçe Spor Kulübü'nün ağır bir borç yükü ve maliyetli bir faiz vardı'' demişti. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"