comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe yeni başkanı Ali Koç'un ilk sözleri

03 Haziran 2018, Pazar 20:23
Fenerbahçe yeni başkanı Ali Koç'un ilk sözleri

Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç, seçimi kazanmasının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım karşısında tarihi bir farkla seçimi kazandıktan sonra kongre üyeleri ve taraftarların önünde açıklamalarda bulundu. 

"NEREDEN BAŞLAYACAĞIMI BİLEMİYORUM"
Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Hiçbir şey planlamadım. Dereyi görmeden paçaları sıvayan bir insan değilim. Hatta buradan arkadaşlarla yemeğe gidelim dedik. Divan'da yer bulamadık."

"BU SİZLERİN SAYESİNDE OLDU"

Büyük bir ilgi alaka, teveccüh gördük seçim sürecinde. Kimseye biat etmedik, kimseden icazet almadık. Tamamen organik oldu her şey. Bu niye biliyor musunuz? Bu sizin sayenizde. Kongre başkadır, sokak başkadır dediler. Olur mu dedim. Fenerbahçe taraftarındır dedim.

"BU SÜREÇTE CAMİAYA LAYIK OLMAK İÇİN ÇOK TİTİZ DAVRANDIK"

Bugün çok mutluyum, çok duygu yüklüyüm. Teşekküre başlasam sahura kadar burada oluruz. Sizleri mahcup etmemek için ben ve arkadaşlarım bu yolda saygıda, sevgide kusur etmemek için camiaya layık olmak için çok titiz davrandık. Biz bu başarıyı sizlerle, milyonlarla yaptık. Biz sadece aracı olduk sizlere. 

"SEMİH ÖZSOY VE BURHAN KARAÇAM'A TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Bu yola çıkarken Burhan Karaçam'a gittim, "Var mısın" dedim. "Sonuna kadar varım" dedi. Finansal çalışmalar yaptık. Hep onu çalıştık. Semih Özsoy ile yönetim kurulundaydık. Onunla çok da haşır neşir değildik, taa ki 3 Temmuz'u yaşayıncaya kadar.  Bu vesileyle Semih Özsoy'a da teşekkür ediyorum. 

"AZİZ YILDIRIM OLMASAYDI BEN BURADA OLMAZDIM"

"Kırgınlık, kızgınlık yok. Kin, nefret, öfke yok. Ne yaşandıysa yaşandı, keşke yaşanmadı. Bir sözüm de Aziz Yıldırım'a. Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı ben burada olmazdım. Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı bu stat  ve Türkiye'deki pek çok stat olmazdı. Fitili biz ateşledik. Aziz Yıldırım olmasaydı bizim salonumuz da olmazdı. Aziz Yıldırım olmasaydı amatör şubeler bu kadar gelişmezdi. Bunları unutmayın. Hayatta herkesin artıları ve eksileri vardır. Aziz Yıldırım efsane başkan olmayı fazlasıyla hak etmiştir. 

"FENERBAHÇE İLE KİMSE BAŞA ÇIKAMAZ"

Fenerbahçe ile kimse başka çıkamaz. Tıpkı 4 Temmuz'daki gibi dimdik duracağız. "Mustafa Kemal'in yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Mustafa Kemal'in yolu bize ışık tutacak. Atamızın hangi takımlı olduğu önemli değil. Kimin Atamız Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan ilerlediği önemlidir.

"DİĞER CAMİALARA ÖRNEK BİR SEÇİM OLDU"

Ali Koç daha sonrasında FB TV'ye de açıklamalarda bulunurken, "Tarihi bir kongre oldu. Endişelerim vardı. Fenerbahçe'ye yakışır, diğer camialara örnek olacak bir gün yaşadık. Sanki bir demokrasi şöleni gibiydi. Sayın Vefa Küçük'e teşekkür ediyorum. Ayrıca haftalardır hazırlanan sandık ekibine, gözlemcilere ve dışarıdan çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hepsi sandıklara, kabinlere sahip çıktılar. Hiçbir sıkıntı çıkmadı. Her şeye hazırlıklıydık. En büyük teşekkürü Fenerbahçe taraftarlarına etmek istiyorum. Ben bu yolda bir vitrinim. Kar topu büyüdü ve bir hayal gerçekleşti. Bu hayalin gerçekleşmesinde en büyük pay taraftar ve kongre üyelerimizin. "Esas zor yarış, zor süreç şimdi başlıyor. Bu camiaya layık olmak için ben ve arkadaşlarımız elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan sonra da çorbada tuzu olacak herkesin." ifadelerini kulandı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.