comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe: 'Yazıklar olsun Nihat Özdemir!'

05 Haziran 2020, Cuma 17:07
Fenerbahçe: 'Yazıklar olsun Nihat Özdemir!'

Fenerbahçe, 2010-11 sezonu hakkındaki sözleri nedeniyle TFF Başkanı Nihat Özdemir'e sert tepki gösterdi.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir sosyal medyada Ekonomist Dergisi'nin canlı yayınında "Şike tartışmalarını bitirmek için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?" verdiği yanıtla Fenerbahçe taraftarlarının tepkisini çekmişti. Nihat Özdemir'in "Hepimizin bildiği gibi 2010/11 sezonu yaşadık. Tabi birçok ülkede böyle olaylar oldu. 9 sene geçti. 9 senedir herhangi bir şekilde şike olayına şu ana dek rastlamadık." sözlerine Fenerbahçe'den sert tepki geldi.
 

Fenerbahçe'den Nihat Özdemir açıklaması


Fenerbahçe'nin "Yazıklar olsun Nihat Özdemir!" başlıklı açıklaması şu şekilde:

"Tarih: 5 Haziran, Saat 17.00
 
TFF Başkanı Nihat Özdemir, dün akşam saatlerinde tarihe 'rezalet' olarak not edilen beyanatlarından sonra bu saate dek halen bir açıklama yapmamıştır.
 
Konuyla ve bu şahısla ilgili Başkanımız ve Başkanvekilimiz bugün FBTV'de gerekli açıklamaları yapacaklardır.
 
Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız."
SEMİH ÖZSOY'UN AÇIKLAMALARI

"Nihat Özdemir'in açıklamasına talihsiz bile diyemiyoruz. Dava arkadaşı dediğimiz insanın böyle bir açıklama yapması akıllara durgunluk verici. Nihat Bey bunu kasıtlı olarak yapıyor. Şu ana kadar düzeltme gelmemesi de bunu gösteriyor. Bunun bir özrü de olamaz. 3 Temmuz bizim kırmızı çizgimizdir.  Biz kime, ne derdimizi anlatıyormuşuz görmüş olduk. Biz dürüstlük, adalet istediğimizde kimlere ne anlatıyormuşuz. Kimlere, ne için hizmet ettiğini çıkıp açıklasın. Nihat Özdemir bu FETÖ illetinin neresindedir? Bunu açıklamalı. Çıkıp FETÖ'yü lanetlemeli. O günlerde sabahladığımız, başkanımız ve yöneticilerimiz hapishanedeyken o mücadelede hiç mi yüreği sızlamadı Nihat Özdemir'in bu açıklamayı yaparken? Devletin mahkemelerinin şike yoktur dediği yerde, bir tek onamaya kalmış, Kumpas Davası'nda bizim haklılığımız ile mağduriyetimizi belgeleyecek mahkeme öncesinde Nihat Özdemir'in böyle bir açıklama yapması düşündürücü. Nihat Özdemir'in ihracı değerlendirilecektir. Ne gerekirse yapılır."

"EN ÇOK TEPKİ ALDIĞIM GRUP FENERBAHÇE, DEMEK Kİ DOĞRU KARARLAR ALIYORUM"

Nihat Özdemir aynı zamanda, "17 yıl Fenerbahçe'de yönetim kurulunda çalıştım. Ancak şimdi kamuoyunda ve sanal medyada görüyorum ki, en çok tepki aldığım gruplardan birisi Fenerbahçe. Tamam ben bir şey yapacaksam Fenerbahçelilerin memnun olması lazım. Bugün baktığınız zaman aldığım kararlardan en fazla şikayet eden grup Fenerbahçeliler. Bunu gördükçe diyorum ki, 'Nihat sen doğru karar alıyorsun." 17 yıl Fenerbahçe yönetim kurulunda çalışmış biri olarak, Fenerbahçe ceketimi federasyonun dışına asarak koltuğa oturdum. Şeffaf olmaya çalışıyorum. Biz federasyon olarak adaletten yanayız." ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!