comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Vedat Muriqi'yi satmalı mı?

02 Nisan 2020, Perşembe 14:06
Fenerbahçe, Vedat Muriqi'yi satmalı mı?

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Vedat Muriqi'nin transferiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe formasıyla bu sezon başarılı bir performans sergileyen Vedat Muriqi ile ilgili transfer idiaları gündemde. İtalyan takımları Napoli ile Lazio'nun Kosovalı futbolcuyu kadrosuna katmak istediği öne sürülmüştü. Fanatik Gazetesi'nden Mehmet Demirkol, Vedat Muriqi'nin transferiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"BAŞKA ÇARE VAR MI?"
"Eğer Avrupa Kupaları'nda oynayıp biraz kendisini gösterebilmiş olsa, transfer ihtimali daha da artabilirdi. Şanssızlık, koronavirüs sonrası piyasanın yaşayacağı krizde fiyatların düşecek olması. Ve Muriqi'nin son 7 lig maçında 1 gol, 1 asistlik performansı. Bu, Fenerbahçe'nin pazarlıkta elini çok güçlü yapmayacak. Peki satılmalı mı? Cevabı başka bir soruda aramak lazım. Başka çare var mı? Muriqi transfer edilirken zaten 2 aşamalı düşünüldü. Şampiyonlukta pay sahibi olsun ve para kazandırsın. 2 amacın en azından birini gerçekleştirmek mecburi."

"MURIQI DOĞRU TAKIMDA İŞ YAPAR"

"Muriqi doğru takımda iş yapar. İtalya yerine hedef santrfor kullanan bir İspanyol takımı daha doğru bir tercih olsa da... Muriqi'nin bir sonraki transferinden para kazanmak da mümkün olabilir. Sadece Fenerbahçe değil, tüm takımlarımız satmak zorunda. Böyle olursa ileride Avrupa büyüklerinde oynamak isteyen genç oyuncular için doğru son durak imajı da verilir ve genç yetenekler için bizim ligimiz de bir seçenek olur. Artık son durak, emeklilik ikramiyesi imajı yeter. Büyük hedefleri olan aday gençler için doğru adres olmak lazım."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"