comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Vedat Muriqi transferinin satış bedelini açıkladı

15 Eylül 2020, Salı 18:39
Fenerbahçe, Vedat Muriqi transferinin satış bedelini açıkladı

Fenerbahçe, Vedat Muriqi ile en pahalı ikinci oyuncu satışını gerçekleştirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Vedat Muriqi transferinin mali detaylarını KAP'a bildirdi. Lazio'nun transferi resmileştirmesinden ardından KAP bildirimi yapan Fenerbahçe, Vedat Muriqi'nin 17,5 milyon euro bonservis bedeliyle gönderildiğini ilan etti. 
 

Vedat Muriqi kaç milyon euro'ya satıldı?


Vedat Muriqi resmen Lazio'ya transfer oldu. Buna göre İtalyan ekibi, Kosovalı golcü için 17.5 milyon Euro bonservis ödeyecek. Fenerbahçe aynı zamanda anlaşma bonus ve bir sonraki satıştan pay olduğunu duyurdu.

FENERBAHÇE'NİN KAP AÇIKLAMASI:
"Sağlık kontrollerinin tamamlanması ile profesyonel futbolcumuz Vedat Muriqi'in İtalyan Kulübü S.S. Lazio'ya, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 17.500.000 Avro net bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. 

Transfer bedeline ilaveten, S.S. Lazio kulübünün sportif sonuçlarına bağlı olarak S.S. Lazio, Kulübümüze aşamalı olarak azami net 2.500.000 Avro bonus bedeli ödeyecektir. 

Ayrıca, S.S. Lazio tarafından Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde S.S. Lazio tarafından elde edilecek transfer bedeline bağlı olarak Kulübümüze %5 bonus bedeli ödeyecektir."

FENERBAHÇE'NİN EN PAHALI İKİNCİ OYUNCU SATIŞI OLDU

Elvir Baljic: 21 milyon euro
Vedat Muriqi: 17,5 milyon euro
Moussa Sow: 16 milyon euro
Eljif Elmas: 16 milyon euro
Simon Kjaer: 12,5 milyon euro
 

Vedat Muriqi Fenerbahçe'de kaç gol attı?


Vedat Muriqi geçtiğimiz sezon Fenerbahçe formasıyla ligde 32 maçta 15 gol attı ve 6 asist yaptı. Kosovalı futbolcu toplamda ise 36 maçta 17 gol, 7 asistlik performans sergiledi. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)