comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe ve Trabzonspor'un Giuliano transferinin perde arkası

14 Ağustos 2017, Pazartesi 20:16
Fenerbahçe ve Trabzonspor'un Giuliano transferinin perde arkası

Fenerbahçe'nin Giuliano transferinde Trabzonspor ile yaşadığı krizin perde arkasıyla ilgili detaylar.  

FutbolArena - Fenerbahçe'nin, Trabzonspor ile büyük sorun yaşadığı Giuliano transferinin perde arkasında neler yaşandı? Trabzonspor'un resmi internet sitesinden ellerinde satış anlaşması olduğunu ve FIFA'ya gideceklerini açıklamasının ardından Emre Bol, Giuliano transferinde perde arkasında neler yaşandığını A Spor'da anlattı.


 
Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında Giuliano transferinde neler oldu?


Fenerbahçe'nin yeni transferi Giuliano ile Trabzonspor'un da anlaştığını ve elinde satış sözleşmesinin olduğunu açıklamasının ardından perde arkasında yaşananlar. 

"GİULİANO GREMİO'DA OYNARKEN FENERBAHÇE TARAFINDAN İZLENİYORDU"
Giuliano, Gremio'da oynarken Fenerbahçe tarafından takip edilen bir oyuncuydu. Zenit'te hoca değişikliği olduktan sonra Mancini, oyuncuyla çalışmak istemediğini Giuliano'ya iletti. Fenerbahçe harekete geçip oyuncu ve kulübüyle görüşmelere başlıyor. 

"BAZI MENAJERLER TRABZONSPOR'A GİTTİ"

Giuliano bonservisli olduğu için önce kulübünden izin alınıyor. Fenerbahçe anlaşma yapıyor. Bu sene kiralık 1 milyon euro, önümüzdeki sene 6 milyon euro bonservisini alalım. Bu rakamlara anlaşılıyor ve oyuncunun sağlık kontrolünden geçilmesine izin veriliyor. Bu bazı menajerler, esasında yetkili. İsimlerini vermek istemiyorum. Kim oldukları biliniyor zaten. Fenerbahçe yönetimi oyuncunun ana menajeriyle görüşüyor, Türkiye menajeri değil. Fenerbahçe yönetimi diyor ki, biz oyuncunun 1 numaralı menajeriyle görüşüyor. Hal böyle olunca bu Türk menajerler Trabzonspor'a gidiyor. Elimizde Giuliano var, ister misiniz?

"GİULİANO, ZENİT'E BEN FENERBAHÇE İLE ANLAŞTIM DEYİNCE..."

Trabzonspor da konuya sıcak bakıyor ve Zenit'e 10 milyon euro teklif yapıyor. Dolayısıyla Zenit kulübü de fazla gelen tarafa yöneliyor. Oyuncuyu arıyorlar. Kulüp menfaati daha önemli, gel diyor! Giuliano diyor ki, ben geldim, formalarını giydim, kulübü dolaştım. Bu çocuk oyuncağı mı diyor? Ne demek gel? Siz ne yaptıysanız yaptınız! Ben Fenerbahçe ile anlaştım. Zenit de diyor ki, madem anlaştın 7 milyon euro'yu getir. O yüzden kiralama yerine Fenerbahçe bonservisini alarak 7 milyon euro'yu ödemek zorunda kaldı. 

KİMLER ZARARLI ÇIKTI?

Fenerbahçe yönetimi de kendi kulübünü düşünmek zorunda. Ana menajer varken neden başka menajere gideyim diyor. Ortalığı burada karıştıranlar Türk menajerler. Fenerbahçe yönetimini burada kutluyorum. İyi bir iş yaptılar. Bu menajerler yüzünden Fenerbahçe 7 milyon euro vermek zorunda kaldı, zarar etti. Trabzonspor ise yenildi. Gerek yok bunlara. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.