comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe ve Trabzonspor, Manchester City'i takip ediyor

19 Aralık 2017, Salı 21:51
Fenerbahçe ve Trabzonspor, Manchester City'i takip ediyor

Avrupa'da birçok ligde ilk yarı biterken ya da buna kısa süre kalırken; en formda takımları sıraladık. Fenerbahçe ve Trabzonspor galibiyet serileri ile Avrupa'ya damga vurdu. 

FutbolArena Detay - Avrupa'nın 10 büyük ligi olarak adlandırılan (İspanya, İngiltere, İtalya, Almanya, Fransa, Rusya, Portekiz, Ukrayna, Belçika ve Türkiye) liglerinde halen devam en uzun galibiyet serisine sahip takımlar içerisinde Fenerbahçe, Trabzonspor ve Göztepe'de kendilerine yer buldu.
 

Avrupa'nın bu sezon en iyi galibiyet serileri


Zirveyi 16 maçlık galibiyet serisi yakalayıp, İngiltere'de sadece 1. Lig değil, ilk 4 ligi kapsayan rekorunu kıran Manchester City açık ara listede ilk basamakta yer alıyor.

Manchester City'den sonra bu 10 büyük ligde halen süren en uzun galibiyet serisine sahip 3 takım var. Bunların 2'si 5'er galibiyetli Fenerbahçe ve Trabzonspor. Diğeri de ligine kış tatili arası verilen Spartak Moskova.
FENERBAHÇE VE TRABZONSPOR DA LİSTEDE

Hem Fenerbahçe'yi hem de Trabzonspor'u tüm kupalardaki devam eden galibiyet serilerine göre değerlendirirsek; her iki takımda 7'şer maçlık galibiyet serisi içerisinde.

Bu 4 takımı 4'er galibiyetle performanslarını sürdüren 6 ekip izledi. Lig katsayısı olarak bakarsak, Atletico Madrid, Bayern Münih, Nice, Lokomotiv Moskova, Sporting Lizbon ve ülkemizden Göztepe geldi.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.