comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Avrupa Ligi muhtemel rakipleri

13 Aralık 2018, Perşembe 01:05
Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Avrupa Ligi muhtemel rakipleri

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde muhtemel rakipleri kesinleşmeye başladı. Beşiktaş ise Malmö karşısında avantajlı bir skor alarak gruptan çıkmayı hedefliyor. UEFA Avrupa Ligi kura çekimiyle ile birlikte Fenerbahçe ve Galatasaray'ın muhtemel rakipleriyle ilgili tüm detaylar haberimizde. 

FutbolArena - Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları sona erdi. Temscilerimizden Fenerbahçe ve Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde bazı muhtemel rakipleri ise kesinleşti. Beşiktaş'ın ise Malmö maçından alacağı sonuca göre şekillenecek. Fenerbahçe ve Galatasaray'ı ise UEFA Avrupa Ligi'nde oldukça zorlu rakipler bekliyor. 


UEFA Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman?


Galatasaray ve Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam etmesinin kesinleşmesi ile kura çekimi tarihi merak konusu oldu. UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu kura çekimi 17 Aralık Pazartesi günü Türkiye saati ile 15:00'da gerçekleşecek. Son 32 turunda ilk maçlar 14 Şubat, rövanş maçları ise 21 Şubat tarihlerinde oynanacak. UEFA Avrupa Ligi kura çekimi Türkiye'de TRT Spor kanalından canlı yayınlanacak.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY'IN KESİNLEŞEN RAKİPLERİ
Napoli 
Inter
Chelsea
Arsenal
Valencia
Salzburg
Zenit
Benfica
E.Frankfurt
Dinamo Kiev
 

Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan çıkarsa muhtemel rakipleri hangi takımlar olacak?


Beşiktaş (turu geçerse) ancak grup birincisi olursa seribaşı olacak. Siyah beyazlılar ikinci olarak kalifiye olması halinde seri başı olamayacak. Beşiktaş eğer gruptan 2. olarak çıkarsa yine Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yukarıdaki muhtemel rakiplerinden biriyle eşleşecek.  


UEFA Avrupa Ligi kura çekimi statüsü


UEFA Avrupa Ligi 2. turunda toplam 32 takım olacak. Bu takımların 16'sı seribaşı olacak. UEFA Avrupa Ligi'ndeki 12 grup birincisi seribaşı olmaya hak kazanacak. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'nden gelen 8 takımdan daha çok puan toplayan 4'ü de seribaşı olacak.
 

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.