comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Valbuena'nın oynadığı maçlarda puan kaybediyor

27 Ocak 2018, Cumartesi 23:10
Fenerbahçe Valbuena'nın oynadığı maçlarda puan kaybediyor

Fenerbahçe, Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi verirken takımın Fransız yıldızı Valbuena'nın ilk 11 olduğu maçlarda puan kaybetmesi dikkat çekiyor.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe, Süper Lig'in 19. haftasında Trabzonspor deplasmanına konuk olacak. Bu maç öncesin Giuliano'nun olmaması nedeniyle Aykut Kocaman'ın Mathieu Valbuena'yı ilk 11'de başlatması bekleniyor. Ancak Valbuena ilk 11 başladığı Fenerbahçe puan kaybediyor! 


Mathieu Valbuena'nın oynadığı maçlarda Fenerbahçe kaç puan kaybetti?


Fenerbahçe'nin sezon başında Lyon'dan transfer ettiği Valbuena taraftarın sevgilisi olsa da tecrübeli oyuncunun yıldızı teknik adam Aykut Kocaman ile barışmadı. 

Fenerbahçe'de Süper Lig'in ilk 11 haftasına, ilk 11'de başlayan Valbuena daha sonra sakatlanmış ve ardından da Aykut Kocaman tarafından yedek bırakılmaya başlanmıştı. 
Fenerbahçe, Valbuena'nın ilk 11'de başladığı ilk 11 haftada 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 2 mağlubiyet alırken zirvenin uzağında kalmış, teknik direktör Aykut Kocaman da kovulmanın eşiğine gelmişti. İlk 11 haftada Valbuena ile tam 16 puan kaybeden Fenerbahçe, Valbuena'nın sakatlanmasından sonra ise şaha kalktı. 


Valbunea'nın ilk 11 oynamadığı maçlarda Fenerbahçe puan kaybetmiyor


Valbuena'nın sakatlanmasının ardından 7 lig maçına çıkan Fenerbahçe bu maçlarda 6 galibiyet alırken bir kez de Konyaspor ile deplasmanda berabere kaldı. Bu maçın en ilginç noktası ise 11. haftadan sonra Valbuena'nın ilk 11'de başladığı tek maç olmasıydı ve Fenerbahçe bu maçı da kazanamadı. 

Yani Süper Lig'de Valbuena'nın ilk 11'de başladığı 12 maçta 4 galibiyet, 6 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile tam 18 puan kaybeden Fenerbahçe, Valbuena'nın ilk 11'de başlamadığı 6 lig maçının tamamını kazandı! 


Aykut Kocaman, Valbuena konusunda haksız mı?


Fenerbahçe'nin en yetenekli oyuncusu olarak kabul edilen Valbuena'nın ilk 11 başladığı maçlarda tam 18 puan kaybeden Aykut Kocaman, yıldız oyuncuyu kestikten sonra büyük tepkilere maruz kalmıştı ancak başarılı teknik adam, Valbuena'yı kestiği 6 maçın 6'sını da kazandı. Valbuena'nın savunmaya yardım etmediğini ve onu sol kanatta oynattığında rakiplerin de çok fazla orta kesebildiğini söyleyen Aykut Kocaman, Valbuena'sız ilk 11'lerle çözüm üretmeyi başarıyor.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)