comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, UEFA ile masaya oturdu

08 Mart 2018, Perşembe 23:18

Fenerbahçe yönetimi bugün İsviçre'ye giderek UEFA ile görüştü. Sarı lacivertlilier artan maliyetler ve kur nedeniyle UEFA yetkililerine rapor sundu.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'nin UEFA ile yaptığı Finansal Fair Play anlaşması artan maliyetler ve kur nedeniyle sekteye uğradı. Aziz Yıldırım yönetiminden yetkililer, bu nedenle İsviçre'ye giderek UEFA ile masaya oturdu.
 

Fenerbahçe'nin Finansal Fair Play anlaşması


Bugün UEFA ile görüşmek amacıyla İsviçre'ye giden Fenerbahçe yönetimi, Finansal Fair Play anlaşması hakkında bir rapor sundu. Anlaşmaya göre bu sene zararı 10 milyon Euro'ya çekmek zorunda olan sarı laciverliler, artan maliyetler ve kur farkı nedeniyle hedefe ulaşılmasının zor olduğunu savundu. UEFA ile bir araya gelen Fenerbahçe yetkilileri, sunulan raporun ardından cevabı beklemeye başladı.

CEFERİN NELER DEMİŞTİ?
Avrupa'da 2016 yılı itibarıyla en fazla borcu olan ilk 20 kulüp içinde 3 Türk temsilcisinin yer alıyor. UEFA tarafından yayımlanan raporu değerlendiren Başkan Aleksander Ceferin, "UEFA Finansal Fair Play çerçevesinde kulüplerin finansal durumları incelenmeye devam ediyor. Türk kulüplerinin de finansal durumunu biliyoruz. UEFA'nın ilgili birimleri gereken adımları atıyor." diye konuşmuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.