comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe tur için tarihe geçmek zorunda!

18 Ağustos 2017, Cuma 00:23
Fenerbahçe tur için tarihe geçmek zorunda!

Fenerbahçe, Vardar eşleşmesinde tur atlayabilirse aynı zamanda Türk futbol tarihine geçmiş olacak.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi playoff turu ilk maçında Makedon ekibi Vardar'a deplasmanda 2-0 mağlup oldu. Tur için işini oldukça zora sokan Fenerbahçe eğer bunu başarabilirse Türk futbol tarihinde bir ilki de başaracak!


Fenerbahçe daha önce 2 farklı yenilgide tur atladı mı?


Türk futbol tarihinde Fenerbahçe dahil hiçbir kulüp, Avrupa Kupaları eleme turlarında ilk maçı iki veya daha farklı bir skorla kaybettikten sonra turu geçemedi. Fenerbahçe'de tarihinde, Avrupa kupalarında ilk maçı kaybettiği bir turda sadece bir kez tur atlayabildi. 


Fenerbahçe ilk maçta kaybettiği turlarda sadece Göteborg'u eledi


Fenerbahçe Avrupa Kupaları tarihinde ilk maçı kaybettiği 26 eşleşmenin sadece 1'inde turu geçebildi. 1998-1999 sezonunda Göteborg'a ilk maçta 2-1 yenilen Fenerbahçe ardından 1-0 kazandı ve deplasman golü avantajı ile tur atladı.
Fenerbahçe ön eleme turu maçlarında 13 kez 1 farklı, 5 kez 2 farklı, 1 kez 3 farklı, 5 kez 4 farklı ve 1 kez de 7 farklı mağlubiyetler yaşadı.


Fenerbahçe kaç kaç kazanırsa tur atlıyor?


Fenerbahçe deplasmanda gol atamadığı için rövanş maçında en az 3 gol atmak zorunda. Ancak 3-1, 4-2, 5-3 gibi iki farklı ve gollü galibiyetlerde de Vardar tur atlıyor. Fenerbahçe ya üç farklı kazanacak. Ya da gol yemeden 2 farklı yani 2-0 kazanarak maçı uzatmalara veya penaltılara götürüp tur atlamaya çalışacak. Aksi takdirde Vardar gruplara kalan takım olacak. Fenerbahçe'nin sahasında Vardar'dan bir gol yediği takdirde de en az 4 gol atması gerekecek.
Fenerbahçe ile ilgili tüm gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)