comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, TFF gözlemcilerini savcılığa şikayet ediyor

01 Mart 2018, Perşembe 18:22

Beşiktaş - Fenerbahçe maçının raporu nedeniyle PFDK'dan para cezaları alan sarı lacivertli kulüp, TFF gözlemcilerini savcılığa şikayet etme kararı aldı.

FutbolArena - Fenerbahçe yönetimi Beşiktaş derbisi sonrası PFDK'dan gelen cezaya resmi siteden tepki gösterdi. Sarı lacivertli idareciler, derbide görev yapan TFF gözlemcilerini savcılığa şikayet edeceklerini açıkladı.
 

Fenerbahçe'nin PFDK açıklaması


"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 01.03.2018 tarih ve 56 sayılı olağanüstü toplantısında almış olduğu kararlar çerçevesinde, Beşiktaş A.Ş.'nin, 25.02.2018 tarihinde oynanan Beşiktaş A.Ş. – Fenerbahçe A.Ş. Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 100.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Beşiktaş A.Ş.'nin, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı 25.000.-TL para cezası olmak üzere toplam 125.000 TL ile cezalandırılmasına; Fenerbahçe A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 22.500.- TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Fenerbahçe A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 7. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 170.000.-TL para cezası olmak üzere toplam 192.500 TL ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun bu kararları, maçta görevli olan TFF temsilcilerinin raporlarından hareketle aldığı karinesiyle, söz konusu temsilcilerle ilgili yarın sabah savcılığa tarafımızdan suç duyurusunda bulunulacaktır.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ"

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.