comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe teknik direktör Yalçın Koşukavak ile anlaştı mı?

16 Mart 2020, Pazartesi 01:18
Fenerbahçe teknik direktör Yalçın Koşukavak ile anlaştı mı?

Fenerbahçe'nin Altay teknik direktörü Yalçın Koşukavak ile görüştüğü iddia edildi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktör arayışlarında Yalçın Koşukavak ismi gündeme geldi. Altay teknik direktörü Yalçın Koşukavak ile görüşen Fenerbahçe'nin, tecrübeli çalıştırıcıyı takımın başında getirmek istediği iddia edildi.
 

Yalçın Koşukavak kimdir?


CNN Türk canlı yayınında konuşan Tayfun Bayındır,  "Yalçın hocanın Altay'da güzel işler yaptığı bir gerçek. Ancak kurallar gereği bir teknik direktör, bir sezonda 3 takımı çalıştıramaz. Fenerbahçe de bu kuralı biliyordur herhalde. Bu sezon iki takım çalıştırdığı için kural gereği bir sezonda 3 farklı takımda çalışamıyor. Dün 17:00 sularında görüşülmüş. Daha önce de görüşmeler oldu. Çok sağlam kaynaklardan biri söyledi. Ana plan sezonun kalan bölümünü Yalçın hocayla bitirip, yeni sezonda yabancı hocayla anlaşmak. Yeni sezonda da Yalçın hocayı yardımcı hoca yapmak gibi bir plan var." ifadelerini kullandı.

TFF "TEKNİK ADAMLAR AYNI SEZONDA 2 TAKIM ÇALIŞTIRABİLİR"
Türkiye Futbol Federasyonu'nun Teknik Adamlar Statüsü Çalışma Esasları Talimatı'na göre bir teknik direktör aynı sezonda 3 farklı takım çalıştıramıyor. TFF'nin talimatnamesinde "Teknik adamlar aynı sezon içerisinde en fazla iki kulüp adına tescil edilebilirler." ifadesi yer alıyor.

Sezona Bursaspor ile başlayan Yalçın Koşukavak, 17 Aralık 2019 tarihinde görevden alındı. Ardından Altay ile anlaşan Yalçın Koşukavak, 6 maçtan 12 puan elde etti. 47 yaşındaki teknik direktörün geçmişinde Gaziantep FK, İstanbulspor ve Nilüferspor gibi kulüpler bulunuyor.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)