comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe teklifi ortaya çıktı! Alberth Elis'in hayali

07 Haziran 2020, Pazar 18:03
Fenerbahçe teklifi ortaya çıktı! Alberth Elis'in hayali

Fenerbahçe ile ismi yeniden anılan Alberth Elis, Avrupa hayalini açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - MLS takımlarından Houston Dynamo'da forma giyen ve geçtiğimiz senelerde Fenerbahçe ile ismi anılan Alberth Elis'e sarı lacivertlilerden gelen teklif konuşuldu. 

Fenerbahçe'nin yeniden gündemine girdiği iddia edilen, 2018'in ortalarında Fenerbahçe'den teklif geldiğini fakat Houston Dynamo'nun bunu kabul etmediğini söyleyen Alberth Elis, kariyerinde Avrupa'da oynama hayalini yineledi. 
Alberth Helis yaptığı açıklamada, "Çeşitli ülkelerden seçenekler var. Kendimi göstermek için Avrupa'ya gitmek istiyorum. İngiltere veya İspanya hemen olmayabilir ama büyük liglere sıçrayışları görüyorum." dedi. 

"İngiltere'ye gitmeye yakındım fakat çalışma izni problemi yaşadım. Avrupa'da çalışma izni şartı istemeyen birçok ülke vardı. Ayrılamadım çünkü Houston ile sözleşmem vardı. Tekifler beni mutlu ediyordu. Avrupa'da olmak ve Şampiyonlar Ligi'nde oynamak her futbolcunun hayalidir. Bu benim savaşacağım bir rüya. MLS benim gelişimime katkısı oldu. Neler yapabileceğimi burada gösterdim." 


Alberth Elis kaç gol attı?


Alberth Elis, MLS Ligi'nde oynadığı toplamda 82 maçta 30 gol attı ve 21 asist yaptı.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!