comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe taraftarları Riva'da toplandı: 'Nihat Özdemir istifa!'

12 Şubat 2020, Çarşamba 18:04
Fenerbahçe taraftarları Riva'da toplandı: 'Nihat Özdemir istifa!'

Fenerbahçeli taraftarlar, Süper Lig'de görev yapan hakemlere tepki göstermek amacıyla Riva'da toplandı. Sarı-lacivertli taraftarlar, TFF Başkanı Nihat Özdemir'i istifaya davet eden tezahüratlar yaptı

FutbolArena - Fenerbahçe taraftarı, Süper Lig'de düdük çalan hakemleri protesto etmek için Riva'da toplandı. Yaklaşık 500 sarı-lacivertli taraftar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Riva'da bulunan Hasan Doğan Kamp Eğitim Merkezi'nin önüne gelerek, TFF Başkanı Nihat Özdemir'i istifaya davet eden tezahüratlar yaparak, TFF ve Merkez Hakem Kurulu'nu protesto etti. Sarı-lacivertli taraftarlar adına Fenerbahçe tribün lideri Yücel Aslan basın açıklaması yaptı.
 

Fenerbahçe'den TFF binası önünde Nihat Özdemir protestosu


İHA'nın haberine göre VAR sistemi ve hakem hataları ile Fenerbahçe'nin haksızlığa uğradığını vurgulayan Aslan, "Sezon başından beri yaşamış olduğumuz Fenerbahçemizin haklı haykırışını bu şekilde yapılan haksızlıklara karşı hep dile getirdik. Fenerbahçemizin saha içindeki hakem hataları, VAR sisteminin bir hafta uygulanıp diğer hafta Fenerbahçe aleyhine uygulanmaması. Verilen penaltının tekrarlanmaması, kalecinin bir sonraki hafta aynı pozisyonda yine Fenerbahçe aleyhine uygulanması. Futbol federasyonunun yapmış olduğu limit arttırımının önüne geçilmesi, transfer yasağı ile bu şekilde kısıtlanması. Bütün bu haksızlıklar, Fenerbahçemizin Başkanı Ali Koç ve yöneticiler nezdinde de söylendi. Hakem hataları ve VAR sisteminde Fenerbahçe'nin önünün kesilmesini biz taraftar grupları olarak da sosyal medya hesaplarımızdan yazdık" şeklinde konuştu.

"TFF VE MHK'YI İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ"

Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nu istifaya davet ettiklerini belirten Aslan, “Geldiğimiz noktada son oynadığımız Alanyaspor karşılaşması bardağı taşıran son damla olmuştur. Taraftarlar olarak bizler TFF önünde toplandık ve TFF'yi MHK'yi bütün bireyleri ile istifaya davet ediyoruz. Bundan sonra kalan maçlarda Fenerbahçe'nin haklarının yenmemesi konusunda takipçisi olacağız. Futbol oyun kuralları içerisinde fair-play çerçevesi içerisinde provokatörlerin çomak sokmasına izin vermeden sadece Fenerbahçe'nin federasyonun ve MHK'nin yapmış olduğu haksızlıklara karşı tepkimizi dile getireceğiz. Biz Fenerbahçe'nin 12. gücü olarak her zaman Fenerbahçe'nin yanındayız. Gün Fenerbahçe'ye sahip çıkma günüdür. Herkes federasyonu istifaya davet etmelidir. Fenerbahçe topyekün birlik içerisinde hakkını arasın” ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE'DEN PROTESTO AÇIKLAMASI:

"Son haftalarda Fenerbahçemiz aleyhine yapılan hakem hataları ve uğradığımız haksızlıklar taraftarlarımızın tepkisini çekiyor. Yüzlerce taraftarımız, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki binasına giderek çifte standart taşıyan TFF uygulamalarını ve hakem kararlarını protesto etti.
 
İstanbul'un çeşitli noktalarında toplanan çok sayıda taraftarımız, otobüslerle Riva'daki Türkiye Futbol Federasyonu binasına gitti. Yoğun katılımla gerçekleşen organizasyon saat 15.00' te başladı. "Fenerbahçe düşmanlarını yeneceğiz" pankartı açan taraftarlarımız sloganlar atarak Fenerbahçemize karşı yapılan haksızlıklara karşı tepkilerini dile getirdi. Yoğun güvenlik önlemleri altında yapılan protesto yaklaşık 1 saat sürdü."

"NİHAT ÖZDEMİR İSTİFAYA DAVET EDİLDİ"

"Aytemiz Alanyaspor maçında sonuca etki eden hakem hatalarının bardağı taşıran son damla olması üzerine gerçekleşen organizasyonda taraftarlarımız, son dönemde Fenerbahçemize karşı gösterilen sistematik yaklaşımın sona erdirilmesini istedi.

Basın açıklaması yapan taraftarlarımız Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu üyeleri ve kurulları istifaya davet etti. Taraftarlarımız hakem hatalarından kaynaklı puan kayıpları yaşadıklarını belirterek adalet isteklerini yineledi."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)