comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe stadı PKK'lıların hedefi mi? Sabiha Gökçen'e saldıranların evinde çıktı

24 Kasım 2017, Cuma 19:46
Fenerbahçe stadı PKK'lıların hedefi mi? Sabiha Gökçen'e saldıranların evinde çıktı

Sabiha Gökçen Havalimanına saldıran teröristler yakalandı. Polisin başlattığı arama sonrasında saldırganların evinde Fenerbahçe stadının fotoğrafları bulundu. 

FutbolArena - 2015 yılında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nın apronunda sabaha karşı meydana gelen ve bir temizlik görevlisinin ölümüne bir diğerinin yaralanmasına yol açan patlamanın saldırganları yakalandı. 5 teröristin yakalanmasının ardından polis geniş çaplı operasyon başlattı. Zanlıların ev ve iş yerleri arandı. Arama sonucunda teröristlerin evinde Fenerbahçe stadının krokisi ve keşif fotoğrafları bulundu. 

Hatırlanacağı üzere 2015'teki Sabiha Gökçen Havalimanı saldırısında başından ağır yaralanan Zehra Yamaç kaldığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmış ancak kurtarılamamış, kolundan yaralanan Canan Çelik Burgucu'nun durumunun ağır olmadığı açıklanmıştı.


TERÖRİSTLERİN EVİNDE FENERBAHÇE STADININ FOTOĞRAFLARI BULUNDU

Sabiha Gökçen Havalimanına saldırı düzenleyen PKK'lıların evinde 60 kg patlayıcı, Fenerbahçe stadının kroki ve fotoğrafları bulundu. Havalimanı saldırganı geçen ay sahte kimlikle yakalanmıştı. Toplamda 5 kişi gözaltına alınırken, bu kişilerin evinde ve iş yerlerinde arama yapıldı. 60 kg patlayıcı, 1 adet uzun namlulu tabanca tespit edildi. Ele geçen dökümanlar bu saldırının hedefi stadyum mu soru işaretlerini barındırdı. 
 

Sabiha Gökçen Havalimanı saldırısı 2015 haberleri

 

23 Aralık 2015 tarihinde gece saat 02.00 sıralarında Sabiha Gökçen havalimanının uçakların park ettiği apron bölgesinde patlamalar meydana geldi. Patlamanın havan topu saldırısı nedeni ile meydana geldiği iddia edildi, ancak dönemin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun imzası ile yayınlanan açıklamada, havan topu iddiası yalanlanmıştı.

Olay sırasında bir uçakta temizlik yapan Zehra Yamaç (30) hayatını kaybetti, Canan Çelik Burgucu (33) da elinden yaralanmıştı.

Olaydan sonra açıklama yapan dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, patlamada 5 uçağın hasar gördüğünü, patlamada hava trafiğinin aksamadığını söylemişti.


Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)