comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe - Sporting Lizbon maçında kim nasıl oynadı?

13 Temmuz 2017, Perşembe 00:02
Fenerbahçe - Sporting Lizbon maçında kim nasıl oynadı?

Fenerbahçe hazırlık maçında Sporting Lizbon'a 2-1 oldu. Sarı Lacivertlilerde öne çıkan ve hayal kırıklığı yaratan isimler kimler oldu? 

FutbolArena Analiz - Fenerbahçe İsviçre kampında ilk hazırlık maçını Portekiz'in güçlü takımlarından Sporting Lizbon ile oynadı. Sarı lacivertliler sahadan 2-1 mağlup ayrılırken, tek gol yeni transfer Nabil Dirar'dan geldi. Peki Fenerbahçe'de yeni transferler Valbuena ve Nabil Dirar, Sporting Lizbon maçında nasıl oynadı?Karşılaşmadan öne çıkan detaylar.


Fenerbahçe - Sporting Lizbon hazırlık maçında nasıl oynadı?


Fenerbahçe, hazırlık maçında Sporting Lizbon'a 2-1 mağlup oldu. Yeni transferler Valbuena ve Nabil Dirar da bu müsabakada boy gösterirken, sarı lacivertlilerde öne çıkan ve hayal kırıklığı yaratan isimleri derledik. Öte yandan Fenerbahçe'nin yeni transferi Valbuena maçın adamı ödülüne layık görüldü. 

Valbuena: Maçın en önemli oyuncusuyudu. Takımın en etkili isimlerinden biriydi. Ortaları, pasları ve topu ileri taşımasıyla. 
Nabil Dirar: "İlk maçına çıkmasına ve tam olarak hazır olmamasına rağmen Fenerbahçe'yi öne taşıyan oyunculardan biri oldu."

Van Persie: "Fizik olarak gerideydi. Sahada kaldığı 64 dakika süre boyunca etkili olamadı."

Volkan Demirel: "İlk golde boşa çıkarak büyük bir hata yaptı. Juventus Bükreş maçından sonra yine bekleneni veremedi."

MAÇTA DİKKAT ÇEKEN DETAY!

Aykut Kocaman orta sahada Mehmet Topal, Josef de Souza ikilisini bozmayarak, önlerinde Mehmet Ekici yerine Alper'e şans verdi. Bu da maçın en önemli detayı olarak göze çarptı. 

Sarı Lacivertlilerle ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"