comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe: 'Skandal Lig!'

23 Nisan 2022, Cumartesi 23:32
Fenerbahçe: 'Skandal Lig!'

Fenerbahçe kulübü resmi internet sitesinden "Skandal Lig" açıklamasını yaptı. 

FutbolArena - Fenerbahçe kulübü resmi internet sitesinden Trabzonspor maçı sonrası açıklama yaptı ve "Skandal Lig" dedi. 

FENERBAHÇE'NİN AÇIKLAMASI
Uzun aralar sonra bu stada ilk defa geldim. Adana Demirspor kültürü, geçmişi ve tarihi olan bir kulüp. Son derece saygıyı hak eden bir kulüp. İyi kadroya, iyi oyunculara sahip bir takım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 

Dışarıda 15 puan vardı. Biz 4'üne taliptik şampiyonluğun kesinleşmesi için. İyi bir takıma, iyi bir futbol şehrine karşı oynadık. Onlara da Avrupa kupalarında başarılar diliyorum. 

Süper Lig 2021-22 sezonu, sezon boyunca defalarca kez şahit olduğumuz şekliyle tarihe iz bırakan imajına yakışır, eşi benzeri görülmemiş final haftaları yaşıyor. 
 
Tüm futbol sezonu boyunca yaşanan skandallar silsilesi, bu akşam oynanan maçta başta Yaşar Kemal Uğurlu olmak üzere hakem grubunun yönetim biçimiyle taçlanmıştır. 
 
Tüm futbol kamuoyunun gözleri önünde yaşanan ve her geçen gün dozu artan skandallara dair söylenecek söz, yazacak cümle bulamıyoruz! 
 
Bu sezon, yarışın adil rekabetle değil skandallarla belirlendiği, bugün kamuoyu vicdanında bir kez daha net bir şekilde görülmüştür.
 
Hakemler eliyle puanların alınıp verildiği, 
MHK kararları ve hakem facialarıyla mütemadiyen gündemin meşgul edildiği, 
adil rekabetin yerle bir edildiği, 
güven müessesesinin tamamen yok olduğu bu sezonda; 
 
TFF başkanından başkanvekiline ve tüm yönetim kuruluna, MHK'sından hakemlerine ve emeği geçen bütün paydaşlarına kadar herkesi kutluyoruz. 
 
Türk futbolundaki bu rezilliklerin son bulması adına bugüne kadar verdiğimiz mücadeleye var gücümüzle devam edeceğimizi vurguluyor, 

bu durumdan rahatsız olan her kulübü, futbolun tüm paydaşlarını bu duruşa davet ettiğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!