comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Max Kruse'ye ne kadar ödeyecek?

31 Aralık 2020, Perşembe 16:35
Fenerbahçe, Max Kruse'ye ne kadar ödeyecek?

Fenerbahçe'nin Max Kruse ile sağladığı tazminat anlaşmasının detayları ortaya çıktı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Max Kruse ile kulüp arasındaki tazminat davasının görüşmeler sonucunda sulhen sonuçlandığını duyurmuştu. Sarı laciverli kulübün, Alman futbolcuyla sağladığı anlaşmadaki detaylar belli oldu.

FENERBAHÇE'NİN MAX KRUSE ANLAŞMASINDAKİ DETAY
4 milyon euro üstünde bir ödeme yapmadığı sürece KAP'a bildirim yapma zorunluluğu olmayan Fenerbahçe'nin Max Kruse ile bu sınırın altında bir anlaşma sağladığı öğrenildi.

Buna göre Fenerbahçe, geçen sezonki alacaklarıyla beraber Alman futbolcuya 4 milyon euro altında bir ödeme yapacak. Aynı zamanda iki taraf arasında sağlanan gizlilik anlaşma nedeniyle söz konusu bedel hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmayacak.

FENERBAHÇE'NİN MAX KRUSE AÇIKLAMASI

"Kulübümüzle eski oyuncumuz Max Kruse arasında bir süredir gündemde olan ve üzerine gerçek dışı çeşitli spekülasyonlar üretilen hukuki süreç, yapılan görüşmeler sonucunda bugün itibariyle sulhen sonuçlandırılmıştır. Max Kruse'ye bundan sonraki kariyerinde başarılar diler, anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını dileriz. Camiamız ve kamuoyundan pek çok konuda oluşturulan muhtelif spekülatif gündemlere itibar etmemelerini, Kulübümüzün resmi açıklamalarını beklemelerini bir kez daha rica ederiz."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"