comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Mauricio Isla ile yolları ayırdı

10 Haziran 2020, Çarşamba 20:09
Fenerbahçe, Mauricio Isla ile yolları ayırdı

Fenerbahçe, Mauricio Isla ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığını açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Mauricio Isla'nın takımdan ayrıldığını duyurdu. Şilili futbolcu Güney Amerika takımlarının transfer listesinde yer alıyordu.
 

Fenerbahçe'den Mauricio Isla açıklaması


"Futbol A Takımımızın formasını giyen Mauricio Isla ile karşılıklı anlaşmaya varılarak yollarımız ayrılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız."

ISLA "HENÜZ KİMSEYLE YÜZDE YÜZ GÖRÜŞMEDİK"
Isla geçtiğimiz günlerde Şili basınına yaptığı açıklamada, "Kulüple anlaştık, sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılacağım. Kendim için en iyi kararı vereceğim. Nereye gideceğimi bilmiyorum. Boca Juniors ile bir kez görüştük. Universidad de Chile'de oynamak benim de ailemin de hayali. İnsanlar çok şey konuşuyor ve yazıyor. Şu anda Boca Juniors hakkında konuşuyorlar, Universidad de Chile'ye gideceğimi söylüyorlar ama henüz kimseyle yüzde 100 görüşmem olmadı. Beklemek zorundayım." ifadelerini kullanmıştı.

ISLA'DAN VEDA AÇIKLAMASI


Sevgili Fenerbahçe taraftarları, Kızım Luz Elif'in de doğduğu bu dünya harikası şehir İstanbul ve bu muhteşem kulüpte geçirdiğim 3 yılın ardindan, kulüp ile karşılıklı olarak sözleşmemi fesh etme kararı aldık. Tüm kalbimle Fenerbahçe için her şeyin en iyisini diliyorum. Bu muhteşem taraftarı asla unutmayacağım. Her zaman kalbimdesiniz.

ISLA'NIN FENERBAHÇE KARİYERİ

31 yaşındaki Şilili sağ bek oyuncusu Mauricio Isla, 2017 yılında Cagliari'den bedelsiz olarak Fenerbahçe'ye transfer olmuştu. Mauricio Isla, Fenerbahçe ile çıktığı 91 resmi maçta gol sevinci yaşamadı ancak 13 asist katkısıyla birçok kez skora yardımcı oldu.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!