comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe kaleci transferlerine ne kadar para ödedi?

25 Haziran 2019, Salı 11:28
Fenerbahçe kaleci transferlerine ne kadar para ödedi?

Fenerbahçe'de kaleci transferi gündemdeyken son yıllarda kaleci transferlerine harcanan bonservis bedeliyle ödenenen yıllık maaşlar dikkat çekti.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken kaleci takviyesi de gündeme alındı. Harun Tekin'in yeterince güven vermediğini düşünen sarı lacivertliler, Volkan Demirel'in de sözleşmesini uzatıp uzatmama konusunda kararsız. Carlos Kameni'yi gönderme planları yapılırken genç kaleciler Berke Özer ile Erten Ersu da 1. kalecilik için yeterli görülmüyor. Fenerbahçe'nin gündeminde yer alan kaleciler ve mevcut kalecilerine ödediği yıllık ücretleri inceledik. 
 

Fenerbahçe Transfer Haberleri: Fenerbahçe'nin kadrosunda yer alan kaleciler kimler?


Fenerbahçe'nin mevcut kadrosundaki kaleciler Harun Tekin, Berke Özer, Erten Ersu ve Carlos Kameni'nin yıllık maaşlarının toplamı 3,65 milyon euro. Sarı lacivertlilerde yıllık 2 milyon TL alan Volkan Demirel'in sözleşmesi ise geçtiğimiz ay sona erdi.

KALECİ TAKVİYESİ GELECEK

Yeni sezonda as kalecilik için kararsız olan ve takviye yapmayı planlayan sarı lacivertlilerin gündeminde Mert Günok, Fabri, Altay Bayındır ve Asmir Begovic var. Ankaragücü forması giyen genç kaleci Altay Bayındır için kulübüyle anlaşma sağlandığı da gelen bilgiler arasında.

Harun Tekin - Sözleşme bitiş: 31.5.2021 | 1,5 milyon €
Berke Özer - Sözleşme bitiş: 31.5.2022 | 700 bin TL
Carlos Kameni - Sözleşme bitiş: 31.5.2020 | 2 milyon €
Erten Ersu - Sözleşme bitiş: 31.5.2020 | 300 bin TL

Toplam: 3,95 milyon € yıllık ücret

FENERBAHÇE'NİN GÜNDEMİNDEKİ KALECİLER

Altay Bayındır - Ankaragücü
Mert Günok - Başakşehir
Asmir Begovic - Bournemouth
Fabri - Fulham
 

Fenerbahçe kaleci transferlerine ne kadar para harcadı?


Fenerbahçe'de kaleci transferi için son 5 sezonda 5 milyon euroluk bonservis bedeli ödendi. Sarı lacivertliler bu süreçte 7 kaleciyi kadrosuna katarken, 5'iyle de yolları ayırdı.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"