comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Kadıköy'deki derbi yenilmezliklerini kaybetti

29 Kasım 2020, Pazar 21:33
Fenerbahçe, Kadıköy'deki derbi yenilmezliklerini kaybetti

Trabzonspor ve Galatasaray'dan sonra Beşiktaş'a mağlup olan Fenerbahçe, Kadıköy'deki derbi yenilmezliklerini kaybetti.

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig'in 10. haftasında konuk olduğu ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 4-3 mağlup etti. İkinci yarıyı 10 kişiyle oynayan ve sahadan galibiyetle ayrılan Beşiktaş, Fenerbahçe 15 yıl sonra aynı skorla Kadıköy'de yendi. Trabzonspor ve Galatasaray'dan sonra Beşiktaş'a mağlup olan Fenerbahçe, Kadıköy'deki derbi yenilmezliklerini kaybetti.

 

Fenerbahçe, Kadıköy'de Beşiktaş'a kaç yıl sonra yenildi?

Beşiktaş, Kadıköy'de Fenerbahçe'ye karşı en son 2004-05 sezonunda oynanan unutulmaz derbide galip gelmişti. 15 yıllık süreçte bir daha Kadıköy'de derbi galibiyeti göremeyen Beşiktaş, ezeli rakibinin yenilmezliğine aynı skorla son verdi.

Daniel Pancu'nun kaleye geçmek zorunda kaldığı 2005 tarihli Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini siyah beyazlılar yine 4-3 kazanmış ve sahadaki mücadele unutulmazlar arasına girmişti. Beşiktaş bu kez ikinci yarının büyük bölümünü 10 kişi oynadığı derbide Fenerbahçe'yi tekrar 4-3 yendi ve tarih adeta tekerrür etti.

BEŞİKTAŞ, GALATASARAY VE TRABZONSPOR'A İLK KEZ KAYBETTİ

Fenerbahçe 2020 yılına gelmeden önce Kadıköy'de Trabzon'a 23, Galatasaray'a 20, Beşiktaş'a 15 yıldır kaybetmiyordu. Fenerbahçe bu yıl Galatasaray'a Kadıköy'de 3-1 yenildikten sonra Trabzonspor'a kupada yine 3-1 kaybetti. Son olarak Beşiktaş, Kadıköy'de 4-3 galip gelerek Fenerbahçe'nin derbilerdeki tüm yenilmezliklerini sonlandırdı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"