comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Jack Wilshere transferinden ucuz kurtuldu

05 Şubat 2019, Salı 19:07
Fenerbahçe, Jack Wilshere transferinden ucuz kurtuldu

Yaz transfer döneminde Fenerbahçe'nin kapısından dönen Jack Wilshere, son olarak Newcastle United maçında sakatlanarak oyunu terk etmişti.

FutbolArena - Yaz transfer döneminde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un taraftara hediye edeceği Dünya yıldızı Jack Wilshere'in başı bir türlü sakatlıklardan kurtulmuyor. Sezon başında Fenerbahçe'nin kapısından dönen İngiliz yıldızın sahalara ne zaman döneceği bilinmiyor.

JACK WİLSHERE'NİN SAKATLIK PROBLEMİ BİTMİYOR
Adı yaz transfer döneminde sık sık Fenerbahçe ile anılan ancak İngiltere'de kalmayı tercih eden West Ham United ile sözleşme imzalayan İngiliz futbolcu Jack Wilshere'in başı sakatlıklardan kurtulmuyor.

Son olarak Newcastle United maçında sakatlanarak oyun kenarına gelen Jack Wilshere'in sahalara ne zaman döneceği netlik kazanmış değil. 27 yaşında sık sık sakatlık sorunu yaşayan ve Arsenal'de bu nedenle tutunamayan Jack Wilshere'in yaşadığı bu sakatlık sonrasında 'Fenerbahçe, Jack Wilshere transferinden ucuz kurtulmuş' yorumlarına neden oldu.
 

Jack Wilshere'in kariyeri ve oynadığı takımlar


Henüz 24 yaşında olmasına rağmen 8 senedir Premier Lig'de boy gösteren ancak özellikle sakatlık problemleri yüzünden en azından şu ana dek bir dünya yıldızı olamayan Jack Wilshere'den bahsetmek istiyoruz. Tam adı Jack Andrew Garry Wilshere olan, 1.72 metre boy, 68 kilo ağırlığında olan orta saha oyuncusu Arsenal altyapısında yetişti. Hatta Arsenal tarihinin en genç yaşta forma giyen oyuncusu ünvanını 16 sene, 256 gün ile elde etmişti ancak daha sonra Cesc Fabregas 16 sene, 177 gün ile bu rekoru eline geçirdi.

9 yaşındayken Arsenal Altyapısı'na dahil olan Jack Wilshere daha 16 yaşından gün alırken Arsenal forması altında Premier Lig'de oynama başarısı göstermesine rağmen 2011-2012 sezonunda ve bu sezon şu ana dek Premier Lig'de forma giyemedi. Bunun sebebi de ilki kendisini tam 15 ay yeşil sahalardan uzak bırakan ve yakasını bırakmak bilmeyen sakatlık problemleri. Kaldı ki 2014-2015 sezonunda da Manchester United maçında sakatlanmıştı ve 2 ayrı operasyon geçirmiş, sezonun yarısından çoğunu kaçırmıştı.


Fenerbahçe Haberleri: Fenerbahçe'nin UEFA kadrosu


Fenerbahçe'de devre arasında Sadık Çiftpınar, Serdar Aziz, Victor Moses, Tolgay Arslan ve Miha Zajc transfer edildi. Sarı lacivertlilerde Diego Reyes, Barış Alıcı, Yiğithan Güveli, Uygar Mert Zeybek ve Aatif'la da yollar ayrılmıştı.

Sarı lacivertlilerde ayrıca Mehmet Ekici, Nabil Dirar ve Soldado sezonun ilk yarısında UEFA'ya bildirilen listede yer almamışlardı. Teknik direktör Ersun Yanal, 3 yeni oyuncu hakkını Sadık Çiftpınar, Tolgay Arslan ve Victor Moses'tan yana kullandı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)