comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, İrfan Can ve Visca için teklif yaptı mı?

18 Mayıs 2020, Pazartesi 10:36
Fenerbahçe, İrfan Can ve Visca için teklif yaptı mı?

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe'nin İrfan Can Kahveci ve Edin Visca için teklif yaptığıyla ilgili iddialarına yanıt verdi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de yeni sezon için transferde İrfan Can Kahveci ve Edin Visca için teklif yapıldığı iddiası ortaya atılmıştı. Milliyet Gazetesi'nden Şansal Büyüka, konuyla ilgili Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile konuştuğunu köşesinde yazdı. İşte Büyüka'nın yazısı:

"EN UFAK BİR TEKLİF YOK"
"Gazetelerde, “Fenerbahçe, İrfan Can ile Edin Visca ‘yı istiyor” diye okuyorum. Meraklandım, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ı aradım. Önce eşiyle birlikte sağlıklarını sordum, maşallah son derece iyiler.

Başkan'a sonra, “Nedir bu İrfan Can ile Edin Visca işi, Fenerbahçe'den teklif aldınız mı?” dedim. Başkan çok kesin cevapladı:

“Ne Fenerbahçe, ne de bir başka kulüp... En ufak bir teklif yok. Hepsi yalan, hepsi palavra” dedi.

“Peki ya teklif gelirse” dedim. Başkan, “Bu konuların sırası değil... Ortada şampiyonlukta çok ididalı olan bir takımımız var. Şu anda sadece lige ve Avrupa Kupası'na odaklıyız. Kaldı ki teklif yok” dedi.

"TABANCA GİBİ ADAM"

Başakşehir'de sezon sonu Clichy, Demba Ba, Gökhan İnler, Robinho ve Elia'nın sözleşmeleri bitiyor. Başkan, Clichy ile eğer kontratında bir indirime giderse seneye de devam etmek istediklerini söyledi.

Başkan, “Tabanca gibi adam” tanımlamasını yaptığı Enze Crivelli'den çok umutlu olduklarını, henüz 24 yaşında olan Fransız golcü ile 4 yıllık sözleşmeleri bulunduğunu ve önümüzdeki sezon için de ellerinde çok ciddi alternatifler ve gençler olduğunu belirtti.

"ÇOK KONTROLLÜ VE İNSAN ODAKLI OLMALIYIZ"

Elbette lig... Göksel Başkan, ligin başlamasından yana... Ancak herkes gibi, “Çok kontrollü, çok tedbirli, insan odaklı olmalıyız” dedi. Başkan'a göre ligin oynanmasında ve bitirilmesinde takvim olarak bir sıkıntı yok. Başkan gerekirse, “Hızlandırılmış bir lig”, yani bir haftada iki maç ya da İstanbul merkezli maçlarla bu ligin biteceğine inanıyor.

Sonuç: Edin Visca ve İrfan Can için kimse hayale kapılmasın. Şimdilik ne alan var, ne satan..."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!