comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe ile Puma arasında sponsorluk anlaşması

09 Temmuz 2021, Cuma 13:39
Fenerbahçe ile Puma arasında sponsorluk anlaşması

Fenerbahçe ile Puma arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.

FutbolArena - Fenerbahçe ile Puma arasındaki sponsorluk anlaşmasının imza töreni gerçekleştirdi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un da katıldığı imza töreninde gündemle ilgili konularda da açıklamalarda bulunuldu.

"BİZ ARTIK YILDIZ KULLANMAYACAĞIZ"
"Bizim derdimiz yıldız, para değil. Fark ettiyseniz yıldız yok. Biz artık yıldızlı formalar kullanmayacağız. Taze kan ve yeni iş birliğinden çok memnunuz. Ticari açıdan da faydaları geçmişe göre daha yüksek olacak. Ayrıca Puma kendine has, Fenerbahçe'ye özel bir koleksiyon yapacak. Bizim derdimiz, 28 şampiyonluğumuzla ilgili yaptığımız başvurunun resmiyete kavuşması. 1923'te kurulan Türkiye ve 1923'te kurulan TFF, 36 yıllık süreçteki ulusal turnuvalar göz ardı edilmiş."

"OLACAK İŞ DEĞİL"

"Ne yazık ki formalar sızdı. Ben PUMA'ya rahatsızlıklarımı belirttim. Olacak iş değil, çok rahatsız olduk. PUMA'nın yerinde olsam reklam ajansımı değiştiririm. Belki de formaların lansmanını sezon bitmeden yapmakta fayda var."

Fenerbahçe'nin iş birliği yaptığı tüm markalara güç kattığının altını çizen Koç, şöyle devam etti:

"Fenerbahçe nereye gitse bolluk bereket getirir. Belki dikkatiniz çekecek formamızda bu sene yıldız yok. TFF'ye yaptığımız başvuruda da bizim derdimiz yıldız, para değil. 28 şampiyonluğumuz resmiyet kazanmamış. 1923'te kurulan Cumhuriyet ve federasyon var ama 36 yıllık süreçte yapılan ulusal turnuvalar tamamen göz ardı edilmiş. Biz de diyoruz ki bu hatadan dönelim. Buradan da olumlu haberleri bekliyoruz. Yönetim kurulu olarak karar verdik artık yıldızlı formalar kullanmayacağız. Bu PUMA için şanstı. Her türlü dizayn farklılıkları olabilir. 19 Ağustos'ta çıkacak formamızda göreceksiniz, çok farklı bir yaklaşım olacak. Ticari anlamda da yaptığımız anlaşmanın faydalarını geçmiş anlaşmalara göre daha yüksek olarak görüyoruz. PUMA kendine has Fenerbahçe'ye özel bir koleksiyon yapacak. Bu da bizi heyecanlandırıyor. 19 Ağustos'ta büyük bir lansman olacak, dünyada tanınan 5 kulübün yapacağı bir lansman olacak. 2 senelik bir anlaşmamız var, ben bunu sağlıklı görüyorum. Göreceksiniz ki PUMA bu iş birliğinden memnun olacaktır. PUMA Türkiye'de ciddi anlamda büyüyecektir. İş birliğimiz sırasında PUMA'nın gösterdiği pozitif yaklaşımlar, çabuk dönüş yapması kararımızı etkiledi."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!