comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe için Aykut Kocaman yorumu! "Belki de dönmeli"

27 Mart 2020, Cuma 10:59
Fenerbahçe için Aykut Kocaman yorumu!

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe ile ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Ersun Yanal sonrası takımın başına kimin getirileceği merak ediliyor. Sarı lacivertlilerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Mehmet Demirkol, "Belki de Aykut Kocaman yeniden dönmeli" dedi. Fanatik Gazetesi'nde bir yazı kaleme alan Demirkol, şunları söyledi:

"BELKİ DE AYKUT KOCAMAN DÖNEBİLİR"
"Bugün farklı olan FFP ve harcama limitleri. Artık sınırsız borçlanma ve harcama şartları yok. Üzerine salgının yaratacağı durum da var. Artık sürekli değişikliklerle, transfer furyasıyla işi götürmek mümkün değil. Bugün yapılması gereken tepeden tırnağa gerçek bir spor örgütlenmesini kurmak. Gerçek bir sportif direksiyon. Belki de Aykut Kocaman 11 yıl önce başlayıp yarım bıraktığı işe yeniden dönebilir. Ama bu kez gerçekten sportif direktör olmak için. Onun altında ve korumasında çalışacak, takımla birlikte büyüyecek genç ve hırslı bir teknik direktör. Ve gerçek bir altyapı yapılanması.

"EROL BULUT, KAOSU KALDIRAMAZ"

Açık konuşalım Erol Bulut gibi görece tecrübeli teknik direktörler dahi ne şu anki kaosu ne de Ali Koç'un tarzını kaldırabilir. Mutlak bir tampon bölge oluşturmak, mutlak bir sistem kurup gelecek star adayı teknik adam kim ise ona konfor sağlamak, plan sunmak, kadro kurmak lazım. Yani özetle Fenerbahçe bir teknik direktör değil, bir sistem bulmalı. Alman knowhow'ını kullanmak akıllıca olur ama yerliyi de bilmek gerekir.

"AYKUT KOCAMAN SPORTİF DİREKTÖR, EROL BULUT TEKNİK DİREKTÖR"

Tamamen örneklemeyle Aykut Kocaman'ın sportif direktör, Erol Bulut'un teknik direktör, Tayfun Korkut'un altyapı direktörü olduğu bir ekip gibi. Fenerbahçe bulmanın peşinde ama aslında kurmanın peşine düşmeli. (Hemen ‘Aykut Kocaman'ın futbolunu beğenmiyordun hani' diyeceklere cevabım net: Evet çok sıkıcı buluyorum. Ancak ondan bekleneni yapacak çalışkanlıkta, özel bir futbol adamı olduğunu da biliyorum. İhtiyacı olan tek şey biraz pozitif düşünce, biraz neşe.)"

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"