comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe için Aykut Kocaman iddiası: "Kim gelirse gelsin"

07 Kasım 2017, Salı 12:54
Fenerbahçe için Aykut Kocaman iddiası:

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman'ın istifası gündemdeyken spor yorumcusu Gürcan Bilgiç'ten bir değerlendirme geldi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman'ın Osmanlıspor maçı sonrası istifa sinyali vermesinin ardından tartışmalar devam ediyor. Deneyimli çalıştırıcının görevine devam edeceği yönünde haberler gelirken, spor yorumcusu Gürcan Bilgiç konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

"KİM GELİRSE GELSİN DAHA İYİSİNİ YAPAMAZ"
Sabah Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Gürcan Bilgiç şunları söyledi:

"Aykut hoca elbette hatalar yapmıştır ama doğru yorum 'Elinden gelen her şeyi yaptığı'dır. Advocaat'ın "yetersiz" dediği kadroyu ayağa kaldırmak ve karakter vermek için, 'kaliteli' olarak ilan etti. Başına geçtiği takımın en iyi iki oyuncusu (Kjaer- Lens) gönderildi. Transfer yasağı vardı. Bütçesine ve imkanlarına göre en iyilerini seçmeye çalıştı. Ancak 11 haftayı neredeyse "kalecisiz" oynayabileceğini hesaplayamadı. Stoperlerinin, beklerinin gol pası vereceğini, kendi kalelerine gol atacağını öngöremedi. Ayağa kaldırmak için uğraştığı oyuncu grubunun, korkmayı karakter haline getireceğini düşünemedi. Aslında en büyük hatası Fenerbahçeli olmasıydı. Aziz Yıldırım ile daha önce yaşadıklarına rağmen, kulübün düştüğü durumu ve çıkmazı görerek sorumluluk almasıydı.

İşleri düzeltmek için uğraşmış ama sonuç alamamış. Ortaya çıkıp diyor ki; "Yapamadım, bırakıyorum." Aslında bu cümleyi biraz Fenerbahçe'yi yönetenlerin üstlerine alınması lazım. Artık kim gelirse gelsin, Kocaman'dan daha iyisini yapamaz. Ama ondan daha şanslı olurlarsa takımı ilk 4 hedefinde tutarlar."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)