comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe hücumda oynamayı seviyor

28 Mayıs 2018, Pazartesi 15:00
Fenerbahçe hücumda oynamayı seviyor

Fenerbahçe, 2017-2018 sezonunda defansif futbolu nedeniyle eleştirilse de istatistikler aksini söylüyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2017-2018 sezonunu 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe, sezon boyunca kamuoyunda defansif futbolu nedeniyle eleştirilmişti. Süper Lig'de sezonun en çok gol atan takımı olan Fenerbahçe, aynı zamanda hücum bölgesinde en çok bulunan takım da oldu.

FENERBAHÇE 3. BÖLGEDE OYNUYOR
Whoscored'ın verilerinden yararlanarak Süper Lig'de takımların aksiyon alanlarını inceledik. Fenerbahçe, Süper Lig'de yer alan 18 takım arasında %30 ile hücum bölgesinde en çok aksiyona giren takım oldu. Fenerbahçe'yi %29 ile Beşiktaş ve Galatasaray takip ettiler.

Birinci bölge adı verilen savunma bölgesinde en az aksiyona giren kulüp %22 ile Beşiktaş olurken, Fenerbahçe bu alanda da %23 ile 2. sıradaydı. Sarı lacivertler, orta alanı işaret eden 2. bölgede ise aksiyonlarının %46'sını gerçekleştirmiş.

KASIMPAŞA, AKHİSAR VE GÖZTEPE'NİN HEDEFİ KONTRA ATAK

Öte yandan savunma bölgesinde en çok aksiyona giren ilk üç takım sırasıyla Kasımpaşa, Akhisarspor ve Göztepe olurken, hücum bölgesinde en az aksiyona giren ilk üç takım da yine bu üçlü oldu. Bu istatistik de bu üç takımın oyunu kendi sahasında kabullenip, kontra ataklarla gol aradığını gösteriyor. 
Süper Lig Analiz haberleri FutbolArena'dan takip edin!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"