comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe hocası Aykut Kocaman, Watson İstanbul'da sahneye çıktı

14 Kasım 2017, Salı 23:35
Fenerbahçe hocası Aykut Kocaman, Watson İstanbul'da sahneye çıktı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman,  Volkswagen Arena'da gerçekleşen Watson İstanbul Summit 2017'de sunum yaptı.

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, yapay zeka konusunun ele alındığı Watson İstanbul Summit 2017'de konuştu. 
 

Aykut Kocaman'ın Watson İstanbul Summit 2017 açıklamaları


IBM Türkiye tarafından düzenlenen ve yapay zeka konusunun ele alındığı Watson İstanbul Summit 2017 bin 500 kişinin katılımıyla Volkswagen Arena'da gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, açıklamalarda bulundu. 

TEKNOLOJİ VURGUSU
Aykut Kocaman, futbolun bilimden faydalandığını ve bu sayede birçok önemli bileşeni bir arada barındırdığına değindi. Bu bileşenlerin arasında yer alan teknik veri, taktiksel veri ve en önemlisi de insan faktörünün ne kadar önemli olduğunu anlatan Kocaman, teknolojiyi kullanarak bu bilinmeyenleri olabildiğince anlamlandırıp azaltmanın ne kadar kıymetli olduğunu belitti.

"HER GÜN DAHA ÇOK ÇALIŞIYORUZ"
Aykut Kocaman, futbolun içerisinde yer alan verileri ekibiyle birlikte oldukça yoğun olarak inceleyip analiz ederek bu bilinmeyenlerin seviyesini nasıl daha az ve iyi hale getirebileceği konusunda her geçen gün daha çok çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)