comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haberleri: Ali Koç'tan Ahmet Ağaoğlu'na: "Beni çok sıkıştırdılar"

15 Haziran 2019, Cumartesi 14:43
Fenerbahçe Haberleri: Ali Koç'tan Ahmet Ağaoğlu'na:

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA ile yapılan FFP görüşmelerinde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile aralarında geçen diyaloğu anlattı.

FutbolArena - Trabzonspor'un olağan genel kurulunda açıklamalarda bulunan Ahmet Ağaoğlu, UEFA ile yapılan FFP görüşmelerinde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un kendisine söylediklerini paylaştı. Ağaoğlu, UEFA'dan men cezası alma ihtimalleri olmadığını belirterek, "Aksi bir durum için de tüm tedbirlerimizi aldık" dedi. 
 

Trabzonspor, UEFA'dan ceza alacak mı?


UEFA ile yapılan FFP görüşmelerinin ardından Ali Koç'un kendisine söylediklerini anlatan Ağaoğlu, "UEFA'da Fenerbahçe ile peş peşe görüşmeye girdik. Ali Koç görüşmeden çıktıktan sonra 'Beni çok sıkıştırdılar, senin şu altyapıyı iyi anlat' dedi. UEFA, borç yapılandırması için 30 Haziran'a kadar süre vermişti. Bankalar Birliği'nden biz yazı aldık. 30 Haziran'a kadar çalışmalar bitirilecek şeklinde. UEFA, 10 gün içerisinde kararını verecek. Men cezasına ihtimal bile vermiyorum ama olursa CAS'tan bunu geri çevirebileceğimizi tahmin ediyorum. Her türlü tedbiri aldık." dedi.

UEFA'NIN KARARI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AÇIKLANACAK
UEFA'nın Fenerbahçe'ye sunduğu şartlar arasında Bankalar Birliği ile yapılacak anlaşma kritik önem taşıyordu. Ali Koç, TFF seçimlerinde yaptığı açıklamada, "Bankalar Birliği ile yapılacak borç yapılandırması anlaşmasının haziran sonuna kadar bitirilmesi gerekiyor. Aksi halde Trabzonspor ile bizim hiçbir işimize yaramayacak" demişti. UEFA'nın Bankalar Birliği anlaşması için haziran sonuna kadar beklemeyeceği ve kararını önümüzdeki hafta açıklayacağı ifade edildi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)