comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haber Aziz Yıldırım ile Ali Koç, divan kurulunda bir araya geliyor? (Fenerbahçe'de seçim tarihi ne zaman?)

16 Nisan 2018, Pazartesi 10:13

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım ve Ali Koç uzun bir aradan sonra bir araya geliyor. Fenerbahçe'de seçimli genel kurul öncesi Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un divan kurulunda bira raya gelmesi bekleniyor. Fenerbahçe'de seçim tarihi ne zaman? Detaylar haberimizde...

FutbolArena - Fenerbahçe'de şampiyonluk yarışı heyecanı kadar seçim yarışı da gündemdeki yerini koruyor. Mevcut başkan Aziz Yıldırım ve başkan adayı Ali Koç'un yarışacağı seçim öncesi bu ikili bir araya gelecek. 
 

Fenerbahçe'de Ali Koç ve Aziz Yıldırım bir araya geldi mi?


Adaylıklarını açıklayan Aziz Yıldırım ile Ali Koç, sık sık yaptıkları çalışmalarla üyelerle bir araya gelmelerine karşın yüz yüze gelmemiştlerdi. Fenerbahçe'de gerçekleşecek olan Yüksek Divan Kurulu'nda Ali Koç ve Aziz Yıldırım aynı ortamda bulunup, aynı kürsüden konuşma yapacak.

Öte yandan Fenerbahçe'de yüksek divan kurulu öncesinde Vefa Küçük'ün tek aday olduğu öğrenildi. Fenerbahçe'nin yapacağı seçimli genel kurulda Vefa Küçük'ün başkanlık etmesi bekleniyor.
 

Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçe seçimi ve Ali Koç açıklamaları


Üyelere seslenen Aziz Yıldırım, Hep mutlu değil, mutsuz günlerimiz de oldu. 20 yılın hesabını yaptığımda şunu görüyorum, 20 yıl benim için bir şereftir, onurdur. Aileme bırakabileceğim en büyük şeydir. 2001 yılında ailem benden başkanlığı bırakmamı istedi. Kızım mezun oldu, mezuniyet törenine gidemedim. Çünkü Samsun' a  şampiyonluk maçına gittim. Kızım bana "Sen bizi mi çok seviyorsun Fenerbahçe' yi mi?" dedi. Bırakmamam için taraftarlar yürüdü, baskılar oldu. Ben de devam ettim." dedi.
"SON KEZ ADAYIM"

3 Temmuz süreci ve 15 Temmuz darbe girişimine değinen Aziz Yıldırım, "3 Temmuz' da bir deprem yaşandı. 3 Temmuz' daki direniş, 15 Temmuz' da tüm vatandaşlarımıza feyz oldu ve sokağa döküldüler. Yargıtay kararı hala sonuçlanmadı. Hala ne olacağını bilmiyoruz. Biz endişeliyiz ve rahat değilim. Bu dava bittiği anda hepimiz hukuk yönünden temize çıkmış olacağız. Maddi ve manevi kayıpların mücadelesi başlayacak. Bu mücadeleyi başlatmak ve sonraki arkadaşlara devam ettirmek için son kez 1 dönem daha adayım." ifadelerini kullandı.

FUTBOLARENA DUYURDU, AZİZ YILDIRIM AÇIKLADI

Altyapı projesini açıklayan Aziz Yıldırım, "Altyapıya önem vereceğiz. Türkiye çapında araştırma yaptırdım. Fenerbahçelilere sorulan soruların cevaplarında, en çok ön plana çıkan konu altyapı idi. Oran %25,4. Altyapı ile ilgili saha yapımlarına bu ay Gebze'de başlıyoruz. Avrupa'nın çok önemli bir ismiyle anlaştık, altyapıyı ona ve ekibine emanet edeceğiz. Bu salt bir altyapı projesi değil, futbolda kalkınma projesidir ve tüm ülkeye örnek olacaktır." sözlerini sarf etti. 
 

Fenerbahçe'de seçim tarihi ne zaman? (2018)


Fenerbahçe'de yeni başkanın belli olacağı seçimde Ali Koç ve mevcut başkan Aziz Yıldırım yeniden aday. Fenerbahçe camiasının merakla beklediği seçim 2-3 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (16 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.