comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi 758 milyon TL!

16 Mart 2018, Cuma 14:18
Fenerbahçe - Galatasaray derbisi 758 milyon TL!

Fenerbahçe ile Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında karşı karşıya gelecek. Derbide her iki takımın toplam değeri dudak uçuklatırken derbinin en pahalı yerli ve yabancı oyuncuları da belli oldu.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe ile Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında oynanacak kritik derbide karşı karşıya gelecek. Bu iki rakip arasında oynanacak kritik mücadelenin toplam değeri ise dudak uçuklatıcı
 

Fenerbahçe - Galatasaray maçı öncesi transfermarkt rakamları


Transfermarkt verilerine göre Galatasaray'ın 81,6 milyon Euro değeri gözükürken bu rakam Fenerbahçe'de 75,3 milyon Euro olarak kayda geçti. İki takımın toplam değeri ise 156,9 milyon Euro Türk parasıyla 757,5 milyon TL olarak belirlendi.

EN DEĞERLİ GİULİANO
Ev sahibi Fenerbahçe'nin en pahalı 5 oyuncusu arasında Giuliano ve Vincent Janssen 10 milyon Euro ile öne çıkarken Josef de Souza 8 milyon Euro ile 3. sırada yer alırken Alper Potuk 4,75 ve Mehmet Topal ise 4 milyon Euro ile öne çıkıyor.

Galatasaray'da ise 8 milyon Euro bedele sahip 3 yıldız oyuncu bulunuyor. Feghouli, Muslera ve Maicon bu değere sahip oyuncular olurken Belhanda 7,5 milyon Euro ile 4. Fernando Reges ise 7 milyon Euro olarak kayda geçti.
 

Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin en pahalı oyuncuları


Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin en pahalı oyuncusu ise Giuliano olacak. 10 milyon Euro değeri bulunan Giuliano'yu takım arkadaşı Janssen'in ardından Muslera, Maicon ve Feghouli ile birlikte takım arkadaşı Josef de Souza takip ediyor.

Dev derbinin en pahalı yerli oyuncusuysa Alper Potuk... Milli futbolcunun 4,75 milyon Euro değeri bulunuyor. Galatasaray'In en değerli yerli oyuncu ise 4 milyon Euro ile Tolga Ciğerci olacak.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Spor Toto Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"