comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe - Galatasaray derbilerinde 8 yıl sonra ilk kez! Bülent Yıldırım...

18 Mart 2018, Pazar 00:27

Fenerbahçe ile Galatasaray'ın karşılaştığı derbiyi Bülent Yıldırım yönetirken tecrübeli hakemin kariyerinde 8 yıl sonra ilk kez aynı sonuç tekrarlandı.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Süper Lig'in 26. haftasında oynanan derbi maçını 46 yaşındaki tecrübeli hakem Bülent Yıldırım yönetti. Yıldırım kariyerinde 8 yıl sonra bir ilki yaşadı. 


Bülent Yıldırım'ın yönettiği Fenerbahçe - Galatasaray derbileri


İlk olarak 2010-2011 sezonu ilk yarısındaki Fenerbahçe - Galatasaray maçını yöneten Bülent Yıldırım o tarihten sonra geçen 8 yılda toplamda 6 tane Fenerbahçe - Galatasaray derbisi yönetti. 

24 Ekim 2010'daki ilk derbi maçta Fenerbahçe'nin başında Aykut Kocaman, Galatasaray'ın başında Gheorghe Hagi vardı ve Kadıköy'de oynanan bu müsabaka 0-0 sona ermişti.
Daha sonraki 4 derbide 2 Galatasaray, bir Fenerbahçe galibiyetinin olduğu maç yöneten Yıldırım bir de 17 Mart 2012'deki 2-2'lik maçı yönetmişti. 

Bülent Yıldırım 6. maçında ise 8 yıl önceki ilk derbisiin sonucuna döndü ve bu maçta da 0-0 berabere bitti. 


 

Galatasaray derbisine Bülent Yıldırım'ı Fenerbahçe mi istedi?


Öte yandan Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin ardından kararlarıyla eleştiri alan Bülent Yıldırım hakkında da olay bir iddia ortaya atan Ahmet Çakar, "Bir futbol kulübü hafta arası Bülent Yıldırım'ın derbiye atanmasını çok istedi. Bundan sakın şike gibi bir sonuç çıkarmayın." diye konuştu. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.