comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Doğuş kaptanı Melih Mahmutoğlu'dan milli takım tepkisi

19 Kasım 2017, Pazar 18:58
Fenerbahçe Doğuş kaptanı Melih Mahmutoğlu'dan milli takım tepkisi

Fenerbahçe Doğuş oyuncusu Melih Mahmutoğlu, A Milli Basketbol Takımı'na çağrılmasıyla ilgili, "Kimse bizim milli forma aşkımızı sorgulayamaz. Her zaman milli takımlarda en iyisini vermek isteriz. Her zaman oynamak istiyoruz" dedi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Doğuş, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 7. haftasında deplasmanda Eskişehir Basket'i 85-66'lık skorla devirdi. Maç sonu düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Doğuş kaptanı Melih Mahmutoğlu, milli takım tepkilerine cevap verdi.
 

Melih Mahmutoğlu, Eskişehir Basket - Fenerbahçe Doğuş maç sonu açıklamaları


Öncelikle maçı değerlendiren Melih Mahmutoğlu, "Zorlu bir haftadan çıktık. Eskişehir tüm hafta bize hazırlandı. Olympiakos maçı bizi üzdü. Moskova'da büyük takım olduğumuzu gösterdik. Takım tekrardan kendine inancı geldi. Bu önemliydi. Moskova'dan Eskişehir'e uçtuk. Bu da hiç kolay değil. Eskişehir iyi bir takım ve çok da iyi bir atmosfer var. Hem takımı hem de Eskişehir halkını tebrik ediyorum, mutluyuz. Maça biraz kötü başladık. Tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Seyircimize teşekkür ediyorum. Eskişehir takımına da bundan sonraki maçlarda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
 

Fenerbahçe Doğuş oyuncuları neden milli takıma gitmiyor?


Yoğun Euroleague fikstüründen dolayı milli takıma katılamayacağını bildiren ama son açıklanan kadroya dahil edilen Fenerbahçe Doğuşlu oyuncu Melih Mahmutoğlu'nu konuyla alakalı şunları dile getirdi:

"Yüksek ihtimalle katılacağım. Burada oyuncuların hiçbir suçu yok. Burada bizi zor duruma sokan kişiler kimlerse onların aslında hesap vermesi lazım. Çünkü biz gerçekten zor durumdayız. Dışarıdaki tepkiyle ilgili konuşmak istemiyorum. Belli takımın taraftarları zaten. Kimse bizim milli forma aşkımızı sorgulayamaz. Her zaman milli takımlarda en iyisini vermek isteriz. Her zaman oynamak istiyoruz. Önemli olan bizi burada zor durumda bırakan şahısları konuşmak gerekiyor. İnşallah, hem kulübümüzde hem de milli takımda doğru bir tarihte oynama fırsatı buluruz. Tabi burada kulübümüze her zaman benim arkamda, oyuncuların arkasında duruyor her konuda. Teşekkür ediyoruz. Federasyon başkanımız, Cumhurbaşkanımız bu arada hep konuşuldu. Hepsi bizim arkamızda, doğru yolu bulmaya çalışıyoruz. İnşallah en sonunda en doğru yol bulunur. Hem biz Türkiye formamızı giyeriz. Başarılı bir şekilde kutsal formayı üstümüze giyeriz. İnşallah her şey oyuncular için en sağlıklı şekilde olur ve milli formamızı giyeriz. İnşallah oyuncular için her şey güzel olur."
OBRADOVİC'İN MAÇ SONU SÖZLERİ:

Maç sonu düzenlenen basın toplantısında konuşan Başantrenör Obradovic, "Şu ana kadar çok iyi basketbol oynayan bir takıma karşı oynadık. Çok büyük bir saygı ile geldik. Sadece 1 antrenmanla hazırlık yapma şansımız oldu. İlk yarıda birkaç dakika kötüydü. Onun dışındaki her şeyi doğru yaptılar. Bizim için önemli bir galibiyetti. En önemlisi de süre alan tüm oyuncuların katkısı çok iyiydi. Taraftarımıza destekleri için teşekkür ediyorum. Eskişehir'e de yaptığı her şey için tebrik ediyorum" dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)