comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe cephesi: 'Rize'de yaşananlar utanç gecesi!'

11 Mayıs 2019, Cumartesi 22:04
Fenerbahçe cephesi: 'Rize'de yaşananlar utanç gecesi!'

Fenerbahçe cephesinden Akhisarspor maçı sonrasında Rizespor - Galatasaray müsabakasındaki kararlarla ilgili olarak olay açıklamalar yapıldı. 

FutbolArena - Fenerbahçe cephesinden Rizespor - Galatasaray maçında yaşananlarla ilgili çok sert açıklamalar geldi. Teknik Direktör Ersun Yanal, Başkan Vekili Semih Özsoy ve Başkan Ali Koç'un ifadeleri şu şekilde:

SEMİH ÖZSOY: "TÜRK FUTBOLU İÇİN UTANÇ VERİCİ BİR GECE"
Ersun Yanal Türk futbolu için kara gece ifadesini kullandı. Sizin yorumunuz nedir? sorusuna cevap veren Semih Özsoy, gündem yaratan açıklamalarda bulundu. Semih Özsoy'un ifadeleri şu şekilde:
Ersun Yanal'ın dediğine katılıyorum. Türk futbolu için kapkara bir gece. Utanç gecesi. 20 yıldır oynanan tiyatronun son perdesiydi. Perde perde oynandı ve malumun ilanı oldu. Birileri olması istenmiyor demek ki. Demek ki aynı takımın şampiyon olması isteniyor. Lafın fayda etmediği yerdeyiz. Perde perde oynanan tiyatro müdahale edilmediği takdirde devam eder. Bugün Rizespor'un hakkı yendi. Geçen hafta başkasının. ALİ KOÇ: "RİZE'DE YAŞANANLAR SÖZÜN BİTTİĞİ YERDİR"

Türk futbolu açısından son derece üzüntü, endişe verici bir gün geçirdik. Malumun ilanı yaşandı. Bu sistemin temizlenmesi gerektiğini her zaman söyledim. Sistemin kokuşmuş olduğunu söylemiştim. Çok yazık, yazık. bugün yaşananlar. Türk futbolunun bu virüslerden arınması lazım. Tablo ortada. Halkın, kamuoyunun tepkileri de ortada.  Tekrar ifade etmek istiyorum. Sadece futbolu yönetenler değil. Bu sistemin böyle devam etmmemesi gerekiyor. Temizlenmesi ve arınması lazım. Türk futbolu ayağa kalkmalı. Türk futbolu ortak tepkiler verebilmeli. Türk futbolu kendi içinde kendi kendini temizleyebilmeli. Adil rekabetin sağlanabileceği bir ortam olmalı. Tabi ki hatalar olacak.  Yorumcular üstlerindeki formaları çıkarıp hakkaniyetle nasıl yorumlayacaklar merak ediyorum. Rize'de yaşananlar sözün bittiği yer. Bu geceyi güzel bir vesile ve sözle kapatalım. Tüm anlarımızın anneler günü kutlu olsun. 

ERSUN YANAL: "TÜRK FUTBOLU İÇİN KAPKARA BİR GECE"
Ersun Yanal ise sakatlanan Emre Akbaba'ya geçmiş olsun dilekleriyle sözlerine başlayarak, "Bugün iki başlıkta konuşacağım. Biri bizim maç, diğeri günün diğer maçı. Sevgili Emre Akbaba'ya geçmiş olsun diyorum. Futbol için hoş olmayan bir kaza. Futbol için bence bugün kapkara bir gece. Türk futboluna da geçmiş olsun." ifadelerini kullandı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)