comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Bursaspor maçında VAR penaltı kararı doğru mu?

11 Ağustos 2018, Cumartesi 22:55
Fenerbahçe Bursaspor maçında VAR penaltı kararı doğru mu?

Fenerbahçe - Bursaspor maçının 20. dakikada sarı lacivertli takımın kazandığı penaltı ve devamında Halil Umut Meler'in VAR sistemine danıştıktan sonra kararını geçerli saymasına Bursaspor'dan tepki geldi. 

FutbolArena - Fenerbahçe - Bursaspor maçının ilk yarısında 20. dakikada hakem Halil Umut Meler'in verdiği penaltı kararına Bursaspor cephesinden tepki geldi. Halil Umut Meler'in penaltı kararından sonra VAR sistemine başvurması ve devamında kararını geçerli sayması sonucunda topun başına geçen Giuliano, takımına beraberliği getiren golü kaydetti. 


Fenerbahçe - Bursaspor maçı penaltı kararı (VAR sistemi)


Fenerbahçe - Bursaspor maçının 20. dakikasında sarı lacivertli takımın kazandığı penaltı kararına Bursasporlu futbolcuların tepkisi oldu. Pozisyonun ceza sahası dışında olduğunu söyleyen Bursaspor, penaltı olmadığı yönünde itirazda bulundu. Hakem Halil Umut Meler ise pozisyonun devamında VAR sisteminden yardım aldı. 

Halil Umut Meler, VAR sisteminde görev yapan yardımcı hakemlerle pozisyonu konuştuktan sonra penaltı kararını geçerli saydı ve sarı lacivertliler 22. dakikada Giuliano ile beraberliği yakaladı. 
Fenerbahçe'nin 11'i: Volkan, Isla, Neustadter, Skrtel, Hasan Ali, Mehmet Topal, Josef, Ayew, Barış, Giuliano, Soldado

Bursaspor'un 11'i: Harun, Aziz Behich, Ertuğrul, Ekong, Barış, Badji, Aytaç, Yusuf, Lima, Furkan, Necid


(Görüntü: beIN Sports)

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (16 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.