comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Bjelica ile görüştü mü? Stjepan Tomas açıkladı

04 Mayıs 2020, Pazartesi 10:28
Fenerbahçe, Bjelica ile görüştü mü? Stjepan Tomas açıkladı

Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları arasında olduğu belirtilen Nenad Bjelica ile ilgili Stjepan Tomas'tan açıklama geldi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktörlük için Nenad Bjelica'nın ismi ön plana çıktı. Hırvat teknik adamla ilgili sarı lacivertli takımın eski futbolcularından Stjepan Tomas açıklamalarda bulundu. Fanatik Gazetesi'ne konuşan Tomas, "Genel görüşmeler olmuş" dedi.
 

Bjelica, Fenerbahçe'nin teknik direktörü olacak mı?


Fenerbahçe'nin Bjelica ile görüştüğü iddialarını duyduğunu belirten Tomas, "Şimdi boşta ve bu yüzden birçok takımdan teklif alması doğal. Fenerbahçe konusunu ben de duydum. Genel olarak iki kez görüşmüşler. Karşılıklı olarak bir fikir alışverişi olmuş. Ne olacağını bilemem tabii ki. Dinamo Zagreb ve Fenerbahçe'yi kıyaslamak elbette doğru olmaz. Dediğim Zagreb'de elinde kaliteli bir kadro ve saha içine odaklanabileceği baskısız bir ortam vardı. Ancak Türkiye'de başarılı olmak daha zor. Medya ve taraftar baskısının yanı sıra camia beklentisi bir teknik adamın başarısında veya başarısızlığında en büyük etkenler. Bu yüzden peşin olarak bir yorumda bulunmam doğru olmaz." ifadelerini kullandı.

"TARZI İSPANYOLLAR GİBİ"
"Oyun anlayışı elinizdeki takıma göre değişkenlik gösterir. Fakat her teknik adamın da bir sistemi, tarzı ve sahaya yansıttığı farklılıklar vardır. Futbolun içinde gelen herkes tecrübelerini sentezleyerek bir tarz ortaya koyarlar. Bijelica için de bu böyle. Futbolculuğu döneminde uzun yıllar İspanya'da forma giymiş bir isimdi. Oradaki oyun anlayışı, İspanyol futbolunun öne çıkan özellikleri Bjelica'nın da teknik adamlığına yansımış. Topun daha fazla kendisinde kalmasını seven, pas oyunundaki formasyonlar üzerine kafa yoran bir hoca ve tabii hücumda da yetenekli oyuncularla oynamayı tercih ediyor. Almanya'da da oynadı uzun süre. Yani İspanyol tarzı ağırlıkta olduğu söylenebilir ama Alman disiplinini de yansıtan bir teknik adam."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"