comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

"Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın sorunlularını aldı"

22 Şubat 2019, Cuma 20:24

Fotomaç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Uzundurukan, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın bıraktığı sorunlu oyuncuları aldı" dedi.

FutbolArena Özel - Fotomaç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Uzundurukan, Fenerbahçe'nin son durumu ve Sadık Çiftpınar transferi hakkında FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.
 

Zeki Uzundurukan, Fenerbahçe ve Sadık Çiftpınar yorumları


"Fenerbahçe bir Rus takımı olan Zenit'i Şubat ayında yakalamıştı. Devre arasında yakaladığı için bir anda çok şanslı bir kura oldu ama burada kazandığı maçta 1-0 ile yetindi. Aslında 2-3 fark olsaydı çok rahat turu geçebilirdi, atamadılar. Fenerbahçe'nin aslında en büyük problemi forvetti. Ersun Yanal geldi ama ısrarla forvet transferi yapmadılar ya da yapamadılar."

"SERDAR AZİZ VE TOLGAY ARSLAN SORUNLU OYUNCULAR"
"Başka mevkiilere sorunlu oyuncular aldılar. Galatasaray'ın bıraktığı Serdar Aziz ve Beşiktaş'ın bıraktığı Tolgay Arslan gibİ sorunlu oyuncuları transfer ettiler. Çok fazla katkı getireceğini düşünmüyorum. Disiplin problemleri var. Hem Serdar Aziz çok sakatlanan bir oyuncu. Bunların dışında Moses ve Zajc'ı aldılar ama hepsini alırken forvet almadılar. En önemli problem forvetti. Zenit'in Rubin Kazan'dan aldığı 24 yaşındaki Serdar Azmoun'u gördük. 9,5 milyon Euro'ya alınmış, çok iyi bir oyuncu. Böyle bir transfer yapılsaydı, belki de turu Fenerbahçe geçecekti. Fenerbahçe topu ön bölgeye kadar getiriyor ama golü atamıyor. Çünkü yetenekli bir forvet yok. Sonuçta da golü Mehmet Topal atıyor.""SADIK ÇİFTPINAR'IN DEFOSU BÜYÜK MAÇLARDA ORTAYA ÇIKIYOR"

"Ben Martin Skrtel'i çok beğeniyorum. Roman Neustadter bana göre Sadık Çiftpınar'dan daha iyi oyuncu. Sadık çok sıkıntılı oynuyor aslında. Hem fizik olarak yetersiz savaşçı gibi görünüyor ama çok hata yapıyor. Ceza sahasında penaltı yaptırmaya müsait bir oyuncu. Çok fazla kendini yere atıyor ve rol yapıyor. Bunu Türkiye'de hakemler affetmez. Sadık'ın kendisine dikkat etmesi lazım. Ben Skrtel ve Neustadter ikilisinin daha iyi ve daha tecrübeli olduğunu düşünüyorum. Sadık şu anda fizik olarak yetersiz. Bir anda Yerli Puyol dedik, lakap taktık ama bence ilk golde acayip bir hatası vardı. İkinci golde Hasan Ali'nin, üçüncü golde Mehmet Topal'ın hatası vardı. Fenerbahçe savunmada adam paylaşımında, markajda sıkıntı yaşıyor. Yan toplarda hata yapıyorlar, yerleşim problemleri yaşıyorlar. Bütün yük Skrtel'in üzerine kalıyor. Sadık tecrübesiz ve Fenerbahçe'de oynayabilecek bir kapasitede değil. Çok gaza getirdiler, kendini geliştirmesi lazım. Sadık Çiftpınar'ın büyük maçlarda defosu ortaya çıkıyor. Fenerbahçe'nin başına bu zorlu maratonda, derbilerde sıkıntı yaşatır. O yüzden bence Roman Neustadter oynatılmalı. Onu küstürmemek lazım."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ZEKİ UZUNDURUKAN'IN SADIK ÇİFTPINAR SÖZLERİ 

FutbolArena Haber Turu (27 Şubat 2020)