comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe - Beşiktaş maçının hakemi açıklandı (Beşiktaş Fenerbahçe maçına çıkacak mı?

02 Mayıs 2018, Çarşamba 16:35
Fenerbahçe - Beşiktaş maçının hakemi açıklandı (Beşiktaş Fenerbahçe maçına çıkacak mı?

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki erteleme maçının hakemi açıklandı. Beşiktaş Fenerbahçe maçına çıkacak mı?

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında yarıda kalan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin kaldığı yerden seyircisiz oynanmasına karar verilmişti. Beşiktaş, TFF'nin bu kararına itiraz etti. Tahkim Kurulu ise Beşiktaş'ın itirazını reddettiğini açıkladı. TFF bu açıklamanın ardından karşılaşmaygı yönetecek hakemi de belirledi.
 

FB BJK erteleme maçından son dakika haberi: Fenerbahçe - Beşiktaş maçını Mete Kalkavan yönetecek


Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanması gereken mücadeleyi kaldığı yerden Mete Kalkavan'ın yöneteceği açıklandı. 
 

Fenerbahçe - Beşiktaş maçı oynanacak mı?


TFF'nin 3 Mayıs Perşembe günü oynanacağını açıkladığı Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi öncesi siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Fenerbahçe derbisine çıkmayacağız." ifadelerine yer verilirken, Fenerbahçe cephesi ise Beşiktaş'ın bu kararının inandırıcı olmadığı yönünde görüş bildirdi. Özellikle Kasımpaşa - Fenerbahçe maçının ardından teknik direktör Aykut Kocaman, "Beşiktaş'ın bu kararını pek inandırıcı bulmuyorum. Bir yerlere mesaj olarak görüyorum. Bence Beşiktaş sahaya çıkacaktır." diye konuşmuştu. 

SİYASİ BASKI İDDİALARINI BEŞİKTAŞ YALANLADI
Beşiktaş'ın Fenerbahçe derbisiyle ilgili aldığı karardan sonra sonra gündeme gelen bir diğer gelişme ise siyasi baskı olduğu iddia edilmişti. Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fikret Orman'a maça çıkmaları yönünde baskı yaptığı iddialarını Beşiktaş kulübü yalanladı ve resmi internet sitesinden şu açıklama yapıldı:

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Bugün sosyal medyada ve bazı medya organlarında bir dedikodudan yola çıkarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanımız Fikret Orman'ı arayarak kupa maçına çıkma yönünde baskı yaptığını iddia eden haberler tamamen asılsızdır Camiamızın ve kamuoyunun bu maksatlı ve yalan haberlere itibar etmemesini rica ederiz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"