comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Beşiktaş derbisine yüksekten bakıyor

25 Şubat 2018, Pazar 10:24
Fenerbahçe, Beşiktaş derbisine yüksekten bakıyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman bu akşam Vodafone Park'ta oynanacak Beşiktaş derbisinde siyah beyazlı takımı hava topları ile vurmayı deneyecek.

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 23. hafta mücadelesi kapsamında bu akşam Vodafone Park Stadyumu'nda ezeli rakibi Beşiktaş'a karşı 3 puan mücadelesi verecek. Sarı lacivertlilerde Aykut Kocaman mücadelenin taktik şemasını hazırlamış durumda.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman bu akşam Vodafone Park'ta oynanacak Beşiktaş derbisinde siyah beyazlı takımı hava topları ile vurmayı deneyecek.


Aykut Kocaman, Beşiktaş derbisinde nasıl bir futbol oynatacak?


Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre, derbi hazırlıklarını tamamlayıp maç saatini bekleyen Fenerbahçe'de teknik patron Aykut Kocaman'ın takımını çok özel bir taktikle maça hazırladığı öğrenildi. Cezalı Pepe ve Talisca ile özellikle hava toplarına hakim olan Gökhan Gönül'ün sakatlığı nedeniyle oynamayacak olması Aykut Kocaman'ı küçük bir taktik değişikliğine itti.
FENERBAHÇE YÜKSEKTEN BAKIYOR

Mutemel 11'lerde Fenerbahçe'nin Beşiktaş'tan ortalama 4 cm. daha uzun çıkması üzerine Kocaman takımına duran top çalışması yaptırdı. Yüksek toplardaki kağıt üstündeki avantajı skora yansıtmayı planladı.Neustadter ile Neto'dan korner ve duran toplarda ileri çıkmasını isteyen Kocaman, Fernandao'nun kafayla indireceği toplar için çalışma yaptırdı. Planının sahaya nasıl yansıyacağı ise bu gece ortaya çıkacak


Valbuena, Beşiktaş derbisinde oynayacak mı?


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman hafta içerisinde adelesinde yaşadığı problem nedeni ile idmanlara katılmayan ve yapılan MR sonucunda herhangi bir probleminin olmadığı anlaşılan Valbuena hakkında kararını verdi.

HAMLE OYUNCUSU OLARAK DÜŞÜNÜLÜYOR

Bu akşam Beşiktaş mücadelesinin yapılacağı son idmana çıkan Valbuena, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman tarafından Beşiktaş derbisinin ilk 11'ini konulmayacak. Aykut Kocaman, Valbuena'yı Vodafone Park'ta daha çok hamle oyuncusu olarak düşünüyor.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.