comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe - Beşiktaş derbilerinin en golcüleri

17 Nisan 2018, Salı 14:20

Fenerbahçe ve Beşiktaş, Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında karşı karşıya geliyor. Bu maç öncesi tarihi derbinin en golcü oyuncularını inceledik.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe - Beşiktaş derbilerinde en çok gol atmış futbolcuları inceledik. Asırlık derbide Beşiktaş'tan Hakkı Yeten, Fenerbahçe'den ise Cemil Turan rakiplerini en çok üzen futbolcular olarak ön plana çıktı. 


Beşiktaş'ın Fenerbahçe'ye en çok gol atan futbolcuları


Fenerbahçe'ye karşı 58 kez Beşiktaş forması giyen "Baba" lakaplı Hakkı Yeten, 32 kez ezeli rakiplerinin filelerini havalandırdı ve bu rekabette kırılması neredeyse imkansız bir rekora imzasını attı. Onu Feyyaz Uçar, Metin Tekin gibi isimler takip ederken son dönemde ise bu konuda başarılı bir isim göze çarpmıyor. 

İŞTE FENERBAHÇE'YE EN ÇOK GOL ATAN BEŞİKTAŞLILAR
Hakkı Yeten: 32 gol
Feyyaz Uçar: 16 gol
Şeref Görkey: 13 gol
Metin Tekin: 13 gol
Sabri Gençsoy: 12 gol 


Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a en çok gol atan futbolcuları


Fenerbahçe adına Beşiktaş'a en fazla golü ise 19 golle Cemil Turan kaydetti. Cemil Turan'ı 15 golle Naci Bastoncu ve 13 golle Alex de Souza takip etti. 

Son dönemde Fenerbahçe taraftarının sevgilisi olmuş isimlerden Alex, 21 maçta Beşiktaş kalesine 12 gol bırakırken, Moussa Sow da 11 maçta 8 golle dikkat çekmişti.

İŞTE BEŞİKTAŞ'A EN ÇOK GOL ATAN FENERBAHÇELİLER

Cemil Turan: 19 gol
Naci Bastoncu: 15 gol
Alex de Souza: 13 gol
Melih Kotanca: 13 gol
Zeki Rıza Sporel: 12 gol
Osman Arpacıoğlu: 12 gol BUGÜN 2'DEN FAZLA ATAN YOK

Bugünün kadrolarında ise Fenerbahçe ve Beşiktaş'a ikiden fazla gol atan isim bulunmuyor. Geçtiğimiz ay oynanan derbide Fenerbahçe'ye 2 gol birden atan Quaresma bu listede başı çekerken hem Fenerbahçe'den hem de Beşiktaş'tan diğer oyuncular ezeli rakiplerine karşı en fazla birer gol atabilmiş durumda.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili haberlere Spor Toto Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (16 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.