comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe başkanlığı için Ali Koç'tan ilk hamle! İstifasını açıkladı

21 Eylül 2017, Perşembe 17:51
Fenerbahçe başkanlığı için Ali Koç'tan ilk hamle! İstifasını açıkladı

Fenerbahçe başkanlığı için ciddi ve oldukça profesyonel şekilde çalışan Ali Koç, bu gece yaptığı konuşmada 1907 Fenerbahçe Derneği'nden istifa ettiğini duyurdu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Ali Koç, başkanlığı ile camiada tartışma konusu olan Aziz Yıldırım'a resmen rakip oldu. 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç, bu gece gerçekleşen 25. yıl balosunda ilk hamlesini yaptı.
 

Ali Koç, Fenerbahçe başkanlığına aday oldu mu?


1907 Fenerbahçe Derneği'nin 25. yılı nedeniyle düzenlenen balo bu akşam Four Seasons otelde gerçekleşti. 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç'un istifasını açıkladığı konuşma, derneğin Youtube kanalından canlı yayınlandı. Başarılı iş adamı, prosedür gereği dernek başkanlığını bırakıp kulüp başkanlığı için start verdi.
 

Ali Koç'un 1907 Fenerbahçe Derneği gecesinde yaptığı konuşma


1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç'un gecede gerçekleştirdiği konuşmanın satırbaşları şöyleydi:

"BUGÜN SADECE BEŞİKTAŞ KENDİ STADINI YAPTI"
"Aziz Yıldırım müthiş bir cesaret örneği gösterdi. 16-20 milyon dolar bütçemiz varken, stadın içinde maçlarımızı oynarken inşa etmesi, Fenerbahçelilerin kaynaklarını teri ve emeğiyle yapılması. Bugün geldiği noktada Beşiktaş dışında bir örnek gösteremeyiz. Galatasaray'ın stadında 2-1 kazandık. Ertesi gün TV programına çıktık. Stadı beğendiniz mi dediler, hakikaten de çok beğendim. Ancak bizim stadımızda, bizim emeğimiz, öz kaynağımız var demiştim. Halen de aynı şeyi savunuyorum."

"AZİZ YILDIRIM VE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDERİZ"

"Fenerbahçe'nin gönlümüzdeki yeri çok büyüktür. Türk sporunda kapsadığı yer, taşıdığı sorumluluklar da fazladır. İnanıyorum ki, ileriye dönük olan derneğimiz gelecekte de aynı sorumluluk ve bilinçle Fenerbahçemiz için yepyeni çalışmalar yapacaktır. Aziz Yıldırım sadece kurucu olarak değil, Aziz Yıldırım ve yönetimleri kulübümüz adına projeler üretmek adına olanak sağladığı için her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz."

"BEŞİKTAŞ DERBİSİNDE SIÇRAMA YAPACAĞIZ."

"Futbol takımımız en kısa sürede şampiyonluk yarışında en kuvvetli adaylarından biri olduğunu gösterecektir. Bu hafta Beşiktaş derbisinde diliyorum ki, kazanarak sıçrama yapacağız. Biz Fenerbahçeyiz, kötü günde de kulübümüzün yanında olmalıyız. Unutmayın ki, şampiyonluk denkleminin en önemli temel unsurlarından biri tribün desteği. Bu desteği sezon sonuna kadar hep beraber vereceğiz. Göreceksiniz ki, güzel günler bizi bekliyor. 

ALİ KOÇ, 1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ BAŞKANLIĞINDAN AYRILDI

"Seçim hazırlıklarının daha şeffaf ve etik ilerlemesi için gururla sürdürdüğüm 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanlığı'ndan ayrılıyorum. Beni tanımayan ama bana sahip çıkan ve bundan sonra da sahip çıkacağına inandığım tüm taraftarlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Sözlerimize son verirken, omuz omuza verdiğimize neler yapabildiğimizi hepimiz biliyoruz. Tüm kalbimle diliyorum ki, bu sezon tüm branşlarda şampiyonluklarla, kupalarla dolu bir yıl olsun. Fenerin ışığı yolumuzu aydınlatsın."
 

1907 Fenerbahçe Derneği 25. yıl gecesinde ünlülerin açıklamaları


Derneğin 25. yıl gecesi Fenerbahçe taraftarlarığı ile bilinen Nejat İşler'in açılış konuşması ile başladı. Ünlü oyuncu konuşmasında "Her büyük fikir aşktan doğar. Bizim aşkımız, çocukluk aşkı. Biraz havai. Kimilerine göre anlamsız. Bize göre hesapsız. Herşeyden önce Fenerbahçe gelir. O aşk ki ne heyecanlar doğurdu. An geldi kanımız dondu. An geldi milyonlarca haykırış oldu. Bundan 25 yıl önce bir gün, yine böyle oldu. Aşk, büyük bir fikir doğurdu. 1907 Fenerbahçe derneği kuruldu" ifadelerini kullandı.

ÜNLÜ OYUNCU SARP AKKAYA'NIN AÇIKLAMALARI:

"Daha adı olmayan, henüz fikir ve hala duygudan ibaret olan 1907'nin ateşi yakıldı. Eski Divan otelinin 2. katında basit bir odasındayız. Biz çubukluya aşık olan, Fenerbahçe'ye hizmet etmek için burada olan insanlarız. Orada yapılan duygusal konuşma. Kulübümüze, kalıcı mali kaynaklar yaratacağız. Bir gün sadece geliriyle yaşayacak hale gelmesi için fikirler üreteceğiz. Bu uğurda bilgi birikimlerimizi, kişisel imkanlarımızı kullanmaya hazırız. Bizler Fenerbahçe taraftarıyız, bu armaya aşağız. O nedenle tüzüğe not düşülüyor, 1907 Fenerbahçe Derneği'nin tüm mal varlığı Fenerbahçe'ye aittir."

ATATÜRK'ÜN FENERBAHÇE VİDEOSU AYAKTA ALKIŞLANDI

Meltem Cumbul'un konuşması sırasında ise salonda büyük bir alkış koptu. Ünlü oyuncu, "Nasıl ki aşk, öfke ve hüzün özgün birer duygusa bizim bir duygumuz var. Bizim bir duygumuz daha var, o kadar özgün ve o kadar başka ve benzersiz. Çocuk sevgisi kadar, ana baba sevgisi özel bir tanımı başka bir adı, hak eder. Başka bir ifadeyi talep eder. O duygunun adı Atatürk sevgisi." diye konuşunca salondaki herkes ayakta alkışladı. Sonrasında konuşmaya Selçuk Yöntem dahil oldu ve "O sevgi Kurtuluş Savaşı'ndan öncesine dayanır. 3 Mayıs 1918'de Atatürk'ün kulübümüzü ziyaret etmesi, kulüp tarihimizin en önemli olayıdır." ifadelerini kullandı.CEYDA DÜVENCİ'NİN 3 TEMMUZ KONUŞMASI:

"Fenerbahçe'nin 5'tye 5 yaptığı o dönemlerden birisinde, tam 2011'de bir anda başımıza 3 Temmuz geldi. Ülkemimize ve takımımza kurulan kumpas çok daha güçlü bir direniş gerektiriyordu. Nitekim başkanımız bu durumu fark etmişti ve adını koymuş. Ne şikesi? Memleketen gidiyor. Memleket! Bu cümle Türkiye için uyanıştı. Başkanımız ve yöneticilerimizin tutuklanmalarının ardından bütün camia kenetlendi. Herkes arkalarındayken, Fenerbahçe karşılarında durdu. 100 binlerce Fenerbahçe taraftarı Bağdat Caddesi'nden köprüye kadar yürüdü. Taraftarımız her mahkemede, Çağlayan Adliyesi'nde hak ve adalet mücadelesini sürdürdü. Başkanımız Aziz Yıldırım'ın dik duruşuyla tüm Fenerbahçeliler tarihi direnişe imza attı."


Ali Koç kimdir? Öğrenim bilgileri ve kariyeri


2 Nisan 1967 doğumlu olan Ali Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır. Ağabeyi Mustafa Koç'un vefat ettiği Şubat 2016 tarihinden bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir. Fenerbahçe'de 2 dönem yöneticilik yapan Ali Koç, 17 yıldır 1907 Fenerbahçe Derneği'nin de başkanıydı.

ÖĞRENİM BİLGİLERİ

Harvard Üniversitesi, Boston, Massachusetts, A.B.D. - İşletme Fakültesi, Master

Rice Üniversitesi, Houston, Texas, A.B.D. - İşletme Fakültesi

Harrow School, Londra, İngiltere - Matematik, Ekonomi ve Coğrafya yüksek derece

ADAYLIĞINI BU SÖZLERLE AÇIKLAMIŞTI

İlk olarak 24 Ekim 2016 tarihinde Fenerbahçe başkanlığına aday olacağını ilan eden Ali Koç, derneğinde yaptığı konuşmada "Evet, yönetimin belirleyeceği ilk kongrede adayım En geç 2018 Mayıs'ta şartlar ne olursa olsun adayım. Hepimizin çubukluya sahip çıkması lazım. Hepimizin ortak paydaşı, sevdası çubuklu. O yüzden kendi kendimize zarar vermeyelim, bindiğimiz dalı kesmeyelim. Televizyonda ciğeri beş para etmeyecek adamlara malzeme vermeyelim. Anca beraber kanca beraber" ifadelerini kullanmıştı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Aytemiz ile haftanın futbolcusu Feghouli seçildi


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.