comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a Gökmen Özdenak'tan flaş gönderme

04 Eylül 2017, Pazartesi 21:21
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a Gökmen Özdenak'tan flaş gönderme

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yabancı kuralı ve Türk futboluyla ilgili sözlerine Gökmen Özdenak'tan gönderme geldi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Türk futboluyla ilgili görüşlerine gönderme geldi. Türk futbolunun gelişimi için sistemin değişmesi ve alt yapıya önem verilmesi gerektiğini söyleyen Yıldırım'a yıllar önceki sözleri canlı yayında hatırlatıldı. 


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yabancı sınırı göndermesi


Türk futbolunda yabancı sınırıyla ilgili son günlerde devam eden tartışma hakkında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, özellikle bu sezon alt yapıya önem verilmesi ve alt liglerden itibaren başlayarak sistemin değiştirilmesi gerektiğini savundu. Aziz Yıldırım'a bu konuda Gökmen Özdenak'tan gönderme geldi. 

A Spor'da Transfer Raporu programında konuşan Gökmen Özdenak, "Bu yabancı konusunda ise zaten inanamıyorum. Aziz Yıldırım yıllar önce Avrupa'da rekabet edemiyoruz diye yabancı sınırı kalksın demişti. Şimdi alt yapıya önem verilmeli diyor. Bir sabah uyandın da fikrin mi değişti?" ifadelerini kullandı. 
 

Aziz Yıldırım'dan transfer açıklaması hakkında duyuru:


Kulübümüzün geleneksel bayramlaşma töreninde, bazı mensuplarıyla yaptığım sohbet, törende bulunmayan basın mensupları tarafından kamuoyuna yanlış ve çarpıtılarak servis edilmiştir.
Beyanlarım içerisinde “Şartları anlatmak gerekir ama transfer kolay değil. Çok transfer yaparsın ama o zaman kulüp batar. Bir daha da kurtaramazsın” şeklinde, Türk Futbolu'nun geneliyle ilgili söylediğim ifadelerim “Transfer yaparsak batarız” şeklinde çarpıtılarak, bu esnada orada bulunmayan muhabirler tarafından kamuoyuna yanlış servis edilmiştir.

Söz konusu ifadeler, sadece kulübümüzle ilgili değil, Türk Futbolu'nun geneliyle ilgilidir. Ayrıca yine konuşmamda da belirttiğim gibi, futbol takımımız bu sezona 8 yeni isimle başlamıştır. Dolayısıyla, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün böyle bir sıkıntısı yoktur; çarpıtılan açıklamalarım bazı mecralarda yanlış ve manipülatif bir biçimde yer almıştır.

Konuyla ilgili orada olmayan muhabirler tarafından yapılan manipülatif haberlere itibar edilmemesini kamuoyunun dikkatine sunarım.

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.